Адміністрація президента Буша звинуватила Росію і Китай, а також ще сім країн світу в порушенні авторських прав на програмне забезпечення, фільми, музику та іншу продукцію виробництва Сполучених Штатів.
До списку крім Росії та Китаю увійшли також Аргентина, Чилі, Індія, Ізраїль, Пакистан, Таїланд та Венесуела, передає Associated Press.
Усі ці країни були поміщені до списку "особливого спостереження", який має на увазі "надпильну увагу" Вашингтона до їхньої діяльності в цьому питанні. Не виключається також, що до країн, які продовжуватимуть заохочувати "піратство", будуть також застосовані економічні санкції.
Нагадаємо, що в лютому ц.р. Росія чергового разу увійшла до щорічного списку країн з найвищим рівнем піратства, що складається Міжнародним союзом інтелектуальної власності (IIPA), що знаходиться в США. Тоді IIPA направив запит Міністерству торгівлі США з пропозицією включити РФ разом з ще 12 державами в урядовий список торгових партнерів - головних порушників авторських прав на програмне забезпечення, фільми і музику виробництва Сполучених Штатів.
До "чорного списку" IIPA крім Росії увійшли: Аргентина, Канада, Чилі, Коста-Ріка, Єгипет, Індія, Мексика, КНР, Саудівська Аравія, Таїланд, Україна та Перу.
Організація вказувала на те, що в листопаді 2006 р. Москва і Вашингтон у рамках консультацій щодо вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ) підписали угоду, за якою Росія зобов'язалася посилити захист прав на інтелектуальну власність, проте, "в даний час масштаби інтелектуального піратства в Росії залишаються одними з найбільших у світі".
За оцінкою союзу, збитки американських компаній від російського піратства в 2006 р. склали близько 2 млрд дол. У 2007 р. ця цифра скоротилася до 1,43 млрд дол., оскільки Росія продемонструвала певний прогрес в імплементації узятих на себе зобов'язань, зокрема, це стосується низки законодавчих і судових поправок.
Лідером з порушень авторських прав залишається Китай. За даними IIPA, в 2007 р. втрати американських компаній від нелегального розповсюдження інтелектуальної продукції в Піднебесній збільшилися до 2,98 млрд дол. з 2,43 млрд дол. в 2006 р.
Усього американські кіностудії, звукозаписувальні компанії і виробники програмного забезпечення (ПО) в 2007 р. втратили через піратів орієнтовно 30-35 млрд дол, йшлося у доповіді IIPA.