ua en ru

США і Японія провели спільні випробування ракети для ПРО

Автор: RBC.UA
Японія спільно з США провела випробування елементів протиракетної оборони, повідомляють "Вєсті". Ракета SM-3, запущена з борту корабля японських сил самооборони "Мієко", вразила учбову ціль на висоті 160 кілометрів. До того моменту від ракети вже відокремилася боєголовка. Система зробила правильний вибір, знищивши саме головну частину ракети.

Японія спільно з США провела випробування елементів протиракетної оборони, повідомляють "Вєсті". Ракета SM-3, запущена з борту корабля японських сил самооборони "Мієко", вразила учбову ціль на висоті 160 кілометрів. До того моменту від ракети вже відокремилася боєголовка. Система зробила правильний вибір, знищивши саме головну частину ракети.

Інформація про пуск надійшла з борту корабля США, що входить в систему Aegis ("Егіда") в районі Гавайських островів.

Японські військові беруть участь в подібних випробуваннях вже утретє, і планують завершити формування свого комплексу протиракетної оборони до 2011 року. Перше випробування ракет SM-3 провели в грудні 2007 року.

Нагадаємо, що саме на основі Aegis і SM-3 Барак Обама запропонував побудувати систему ПРО в Європі.

До 2011 року в Європі буде розгорнена протиракетна система морського базування Aegis - підтримувати їх американські мобільні станції радіолокацій. Три-чотири кораблі, оснащені комплексами, одночасно знаходитимуться в Північному і Середземному морях.

До 2015 року локатори замінять на новіші, і ракети будуть ширшого радіусу дії. Ще в Європі встановлять протиракетні комплекси Patriot. До 2018 року поставлять ракети, які дозволять знищувати балістичні ракети середньої дальності. Ну, і, нарешті, до 2020 року Пентагон планує розвернути системи для перехоплення міжконтинентальних балістичних ракет, націлених на територію США.

Взагалі на створення протиракетного "щита" США з 1983 року витратили більше ста мільярдів доларів, і ця система до цих пір не вважається стовідсотково ефективною і не дає гарантії абсолютного захисту від ракетного нападу, тому що технічна думка розвивається не тільки в США.

Нагадаємо, 17 вересня США оголосили про відмову від старих планів по розміщенню елементів ПРО в Чехії і Польщі, проте не відмовилися від ідеї ракетної оборони в Європі. Як заявив міністр оборони країни Роберт Гейтс, стару програму пропонується тепер замінити на новий, передбачаючий мобільніший і технологічніший захист, а акцент в ній переноситься із захисту від ракет дальнього радіусу дії на погрози регіонального масштабу. Модифікацію планів ПРО у Вашингтоні пояснили, зокрема, новими розвідданими, згідно яким іранські ракети малої і середньої дальності на сьогоднішній день представляють актуальнішу загрозу, ніж потенційні міжконтинентальні ракети.

За словами глави Пентагону, зараз Вашингтон веде пошук партнерів, які б могли розмістити на своїй території нові, досконаліші радари, датчики і ракети-перехоплювачі.

Про свою готовність взяти участь в новому проекті ПРО США вже заявила Польща.

Росія послідовно і жорстко виступала проти розміщення елементів ПРО в Європі, стверджуючи, що подібні об'єкти порушують стратегічний баланс сил в регіоні і загрожують її безпеці. В той же час 13 жовтня ц.р. російський МЗС підтвердив, що пропозиції щодо включення в колективну систему ПРО російських РЛС в Армавірі і азербайджанській Габалі залишаються в силі.