ua en ru

США: Введення квот на експорт зерна ставить під питання надійність України як постачальника

Автор: RBC.UA
Введення квот на експорт зерна ставить під питання надійність України як постачальника зерна. Про це в ході третього засідання українсько-американської Ради з торгівлі і інвестицій, присвяченій проблемам двосторонніх економічних відносин, заявила співголова ради, заступник торгового представника США Міріам Сапіро.

Введення квот на експорт зерна ставить під питання надійність України як постачальника зерна. Про це в ході третього засідання українсько-американської Ради з торгівлі і інвестицій, присвяченій проблемам двосторонніх економічних відносин, заявила співголова ради, заступник торгового представника США Міріам Сапіро, повідомляє «Комерсант-Україна».

«Є немало проблем. Згадаю введення квот на експорт зерна. Це рішення ставить під питання надійність України як постачальника зерна, а також може вступити в суперечності із зобов'язаннями України як члена СОТ...Уряд повідомив про розробку проекту постанови, що стосується питання експорту зерна. Нам пообіцяли, що вивчать наші зауваження, щоб цей документ відповідав зобов'язанням України як члена СОТ», - сказала вона.

М.Сапіро також повідомила про проблеми повернення ПДВ. «Повернення відбувається не належним чином, і вже накопичилася значна сума заборгованості. Ми сказали, що ця ситуація нас дуже турбує, і нас радує, що уряд України узяв на себе зобов'язання ввести автоматичну систему повернення ПДВ. Є надія, що це відбудеться до січня 2011 р.», - сказала вона.

За її словами, американські компанії зацікавлені отримувати повернення не облігаціями, а грошовими коштами. «Тому вони з нетерпінням чекають, коли уряд, як обіцяє, введе систему автоматичного повернення ПДВ. Американські інвестори, як і інші, звертають увагу на великі перспективи вкладень в українську економіку. Але для цього дуже важливо, щоб уряд не тільки мав бачення кращого майбутнього, але і приклав сили для переконання, що Україна буде комфортним місцем для інвесторів», - відзначила М.Сапіро.

Крім того, вона повідомила, що виникає питання про повернення боргів, які накопичуються з 1 травня до моменту введення автоматичного повернення. "Я сподіваюся, що уряд розуміє всю важливість швидкого вирішення цієї проблеми для заспокоєння інвесторів", - сказала вона.

Нагадаємо, 7 жовтня ц.р. Кабінет міністрів України запровадив квоти на експорт зерна попередньо до кінця року. Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв повідомив тоді, що по суті квоти були введені 4 жовтня ц.р. За його словами, квоти становитимуть 2 млн т на кукурудзу, 500 тис. т на продовольче зерно і 500 тис. т на ячмінь. Перший віце-прем'єр додав також, що ці квоти діятимуть попередньо до кінця року і якщо найближчим часом закінчиться закупівля зернових до Держрезерву і Аграрного фонду, то уряд може зняти їх.

Як повідомлялося, фахівців вважають, що введення Кабміном квот на експорт зерна підвищить світові ціни на пшеницю з поточного рівня в 5,9 дол. за бушель. Внутрішні українські ціни на зерно в цьому випадку будуть нижчі за 126,6 дол. за т, що вище за рівень 2009 р. -102,7 дол. за т.