ua ru

США продовжують "заморожувати" розміщення облігацій

Автор: RBC.UA
Міністерство фінансів США оголосило про подальші кроки, які дозволять зберегти державне фінансування, при цьому не перевищуючи верхню межу державного боргу. Це необхідно на тлі того, що конгрес і адміністрація Обами так не досягли угоди з приводу збільшення стелі держборгу.

Міністерство фінансів США оголосило про подальші кроки, які дозволять зберегти державне фінансування, при цьому не перевищуючи верхню межу державного боргу. Це необхідно на тлі того, що конгрес і адміністрація Обами так не досягли угоди з приводу збільшення стелі держборгу, повідомляє "Росія 24".

США оголосили про те, що призупиняють розміщення облігацій Фонду пенсіонерів та інвалідів. Це дозволить викупити існуючі казначейські облігації, що належать фонду, а також призупинити випуск нових. Кожен місяць такої "заморозки" дозволить звільнити близько 6,4 млрд дол, свідчать дані казначейства.

Протягом цього періоду всі платежі будуть здійснюватися, але якщо всі інші надзвичайні заходи, наявні в розпорядженні казначейства, будуть вичерпані, то уряд змушений буде обмежити такі платежі.

Читайте також: США скорочують випуск Treasuries, щоб уникнути перевищення стелі держборгу

За словами секретаря Мінфіну Джейкоба Лью (на фото), обмеження діятиме з 20 травня по 2 серпня. Він також звернувся до конгресу з проханням вжити заходів щодо підвищення ліміту держборгу і усунути загрозу дефолту якомога швидше.

15 травня Міністерство фінансів повідомило, що призупинить продаж неринкових цінних паперів органів державної та місцевої влади до подальшого повідомлення.

Очікується, що стеля держборгу США не буде досягнутий до вересня в чому завдяки виплатам іпотечних гігантів Fannie Mae і Freddie Mac, які цього року перерахують до скарбниці близько 95 млрд дол.

За прогнозом Бюджетного управління конгресу дефіцит бюджету США цьогоріч може скоротитися до 642 млрд дол, що є мінімумом за п'ять років. Торік дефіцит склав 1,1 трлн дол, а показник менше 1 трлн дол буде зафіксований вперше з 2008 р.

Також очікується, що наступного року дефіцит бюджету продовжить скорочуватися і становитиме 560 млрд дол Показник продовжить скорочуватися і в 2015 р., а потім почне рости знову.

Читайте також: Секвестр бюджету США на 85 млрд дол. був помилкою, - Лагард

Нині республіканці пропонують різко скорочувати витрати, щоб скоротити дефіцит бюджету, а демократи обстоюють комплексний підхід, що включає і підвищення податків, і скорочення витрат. Проте сторони не можуть домовитися.

У США вже діє скорочення витрат за деякими статтями бюджету, і це дозволило скоротити дефіцит. Беручи до уваги цей факт, а також заходи казначейства, можна сказати, що до осені стелю держборгу досягнутий не буде.

Проблема скорочення витрат бюджету є частиною більш глобальної проблеми "фіскального обриву" в США - одночасного скорочення витрат і підвищення податків. На початку січня 2013 компромісом Адміністрації Президента-демократа Обами і республіканців у Конгресі "фіскальний обрив" був тимчасово відкладений.

Читайте також: США вперше з 2007 р. розплачуються з боргами

Запропонований Бараком Обамою проект бюджету викликав невдоволення обох правлячих партій. Республіканців не влаштовує ідея підвищення податків для багатих, демократів - пропозиції щодо скорочення фінансування низки соціальних програм. Республіканці вже дали зрозуміти, що не схвалять проект в тому вигляді, як він є зараз.