ua en ru

США вперше з 2007 р. розраховуються з боргами

Автор: RBC.UA
Бюджетна картина в США налагоджується. Принаймні вперше за останні 6 років, Америка буде розплачуватися з боргами.

Бюджетна картина в США налагоджується. Принаймні вперше за останні 6 років, Америка буде розплачуватися з боргами. Про це повідомляє "Росія 24".

Казначейство заявило, що за II квартал погасить заборгованість на 35 млрд дол При цьому раніше прогнозувалося, що чистий борг збільшиться на 103 млрд дол.

"Бюджетна ситуація переходить зі стану "жахливої" у стан "похмурої", - вважає експерт Ерік Грін. Секвестр робить свою справу, підвищення податків і зростання економіки дозволяють отримати до бюджету більше доходів і скоротити витрати.

Свій план за запозиченнями та виплатами боргу казначейство опублікує в середу.

Читайте також: Мінфін США побоюється занадто жорсткого секвестру

Також варто зазначити, що у зв'язку з поліпшенням ситуації з боргом переноситься і дата можливого досягнення стелі держборгу. Експерти вважають, що ліміт запозичення може бути досягнутий в середині вересня.

Минулого тижня секретар казначейства Джейкоб Лью (на фото) заявив, що на даному етапі не може прогнозувати дату, коли буде піднято стелю держборгу.

Зазначимо, що за даними лічильника Usdebtclock, державний борг США вже перевищує ВВП і наближається до значення в 16,5 трлн дол.

Нагадаємо, що 23 січня ц.р. палата представників Конгресу США схвалила пакет поправок, які передбачають збільшення межі обсягу запозичення за державним боргом. Нова "кордон" державного боргу дозволяє і далі проводити запозичення з метою погашення дефіциту бюджету.

25 березня Конгрес США схвалив законопроект, який гарантує виділення 984 млрд дол на покриття поточних фінансових потреб країни аж до кінця вересня. Документ дозволяє Адміністрації Президента Обами не боятися заморозки бюджету в найближчі місяці і дає демократам і республіканцям час для пошуку компромісу з питання формування основного фінансового документа на наступний рік.

Читайте також: Для відновлення світової економіки США і Японія повинні скорочувати зовнішній борг, - G20

Однак, міністр фінансів США Джек Лью заявляв, що занадто сильне зниження державних витрат може помітно послабити американську економіку. Глава Мінфіну висловив сподівання, що законодавці зможуть досягти компромісу за проектом бюджету, запропонованого Президентом США Бараком Обамою.

При цьому глава Мінфіну відзначив, що надто глибоке або занадто швидке скорочення витрат завдасть шкоди економіці США в короткостроковій перспективі, а також "підірве наші можливості з інвестицій у різні сектори економіки в довгостроковому плані".
Нагадаємо, запропонований напередодні Бараком Обамою проект бюджету викликав невдоволення обох правлячих партій. Республіканців не влаштовує ідея підвищення податків для багатих, демократів - пропозиції щодо скорочення фінансування низки соціальних програм. Республіканці вже дали зрозуміти, що не схвалять проект в тому вигляді, як він є зараз.

У новому проекті бюджету Президент пропонує замінити автоматичне скорочення бюджету, відоме як секвестр, такими заходами, як збільшення податків на доходи багатих сімей і скорочення деяких федеральних соцпрограм. Адміністрація Президента США прогнозує, що дефіцит федерального бюджету в наступному фінансовому році складе 744 млрд дол, що еквівалентно 4,4% ВВП. За проектом бюджету дефіцит знизиться до 2,8% ВВП до 2016 р. і до 1,7% до 2023 р.

На думку учасників саміту Великої двадцятки, який відбувся в цьому місяці у Вашингтоні, для відновлення світової економіки США і Японія повинні представити свої плани щодо скорочення гігантського зовнішнього боргу.