Посол США в Сирії Роберт Форд відкликаний з міркувань безпеки. Про це повідомляє ВВС.
Посол США в Сирії Роберт Форд відкликаний з міркувань безпеки. Про це повідомляє ВВС.
Діяльність глави американської дипломатичної місії Форда не раз піддавалася критиці з боку сирійської влади. Особливе невдоволення викликала поїздка в місто Хама, де проходили наймасовіші акції протесту.
За деякими даними, посол вже покинув Сирію у вихідні.
Від'їзд Форда пояснюється міркуваннями безпеки: нібито існує загроза його життю у зв'язку з тим, що в останні місяці в Сирії відбуваються масові зіткнення між урядовими військами і опозицією. Більш повних роз'яснень від Державного департаменту поки не було.
Раніше влада США оголосила попередження сирійському послу в зв'язку з нападом на Форда.
Нагадаємо, 29 вересня 2011 прихильники Президента Сирії Башара Асада закидали камінням і помідорами Форда та інших співробітників американської дипмісії.
Інцидент стався в столиці країни Дамаску, коли співробітники посольства прибули на зустріч з центристським політиком Абдель Азізом аль-Хасаном, який очолює заборонений в країні Арабський соціалістичний союз. Саме він називав припинення застосування сили відносно супротивників режиму в якості основноої умови початку переговорів між опозицією і Башаром Асадом.
Згідно із заявою офіційного представника Держдепартаменту США Вікторії Нуланд, сирійського посла викликали в будівлю Госдапартамента, де йому в суворій формі оголосили попередження, зазначивши, що Форд, як і будь-який інший посол США, є представником Президента Барака Обами в Сирії, тому напад на нього - це фактично напад на главу Білого дому і США.
Крім того, за словами Нуланд, США змушені вимагати від Сирії компенсацію за інцидент.
Тим часом у США до цих пір не визначилися з подальшими рішеннями по сирійському питанню. За словами державного секретаря Хілларі Клінтон, опозиція поки не просила допомоги у США у боротьбі з Президентом Башаром Асадом.
Додамо, що країни Заходу намагалися домогтися в Раді Безпеки ООН резолюції, яка могла дозволити згодом повторити в Сирії лівійський сценарій, проте Росія наклала на нього вето.
З Сирії і раніше надходить інформація про нібито репресії відносно супротивників Асада. Однак найчастіше підтвердження цих даних немає.
Нагадаємо, з середини березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними заворушеннями в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники заворушень вимагають відставки Президента Башара Асада та проведення політичних реформ. Сирійська влада, разом з тим, жорстко присікае несанкціоновані акції протесту, у тому числі застосовуючи армійські підрозділи.
Правозахисні організації заявляють, що з початку заворушень на вулицях було вбито кілька тисяч чоловік. США і Євросоюз ввели ряд санкцій відносно сирійського керівництва.