США відмовилися припинити військову операцію в Лівії, проігнорувавши таким чином прохання Муаммара Каддафі, викладене в листі, направленому напередодні американському президентові Бараку Обамі.
США відмовилися припинити військову операцію в Лівії, проігнорувавши таким чином прохання Муаммара Каддафі, викладене в листі, направленому напередодні американському президентові Бараку Обамі.
Коментуючи послання лідера Джамахірії, держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що М.Каддафі має оголосити перемир'я і залишити свій пост. "Каддафі знає, що він повинен зробити. Я не думаю, що існують якісь загадки щодо того, що ми очікуємо від Каддафі", - сказала Х.Клінтон, давши зрозуміти, що поступок не буде.
Подібним же чином висловився з приводу листа М.Каддафі прес-секретар Білого дому Джей Карні. За його словами, військова операція в Лівії може закінчитися лише після того, як М.Каддафі припинить вогонь.
Полковник М.Каддафі направив напередодні лист Б.Обамі. Як підтвердили джерела в Білому домі, у своєму посланні лівійський лідер просить американського президента зупинити операцію НАТО на території його країни. Згідно з текстом, отриманим Associated Press, він також хотів би, щоб військові атаки з повітря припинилися. М.Каддафі називає поточні військові дії "несправедливою війною проти маленьких людей країни, що розвивається".
У листі лідер Лівії стверджує, що народ його країни постраждав більше морально, ніж фізично внаслідок операції НАТО, а демократичне суспільство неможливо побудувати, використовуючи зброю і авіанальоти. Лідер Лівії знову відзначив, що вважає своїх опонентів представниками "Аль-Кайєди".
М.Каддафі в посланні називає Б.Обаму "нашим сином" і бажає йому перемоги на президентських виборах в 2012 р.
В попередньому листі Б.Обамі лівійський лідер також називав його "нашим сином, шляхетним Бараком Хусейном Обамою", і питав , що б робив американський президент, якби дізнався про те, що "Аль-Кайєда" силою захопила американські міста.
Нагадаємо, в Лівії в лютому 2011 р. почалися антиурядові виступи, які переросли у громадянську війну. Країна розділилася на схід, де взяли верх супротивники глави держави М.Каддафі, і захід, де більшість населення надає йому підтримку. 19 березня 2011, після прийняття резолюції Радбезу ООН, міжнародна коаліція почала наносити ракетні та авіаудари по території Лівії.