США опублікували креслення "бойового НЛО" (фото)

Національний архів США оприлюднив секретні креслення надзвукової літаючої тарілки, розробки якої велися в 50-х роках минулого століття. Апарат, який отримав назву Project 1794, повинен був досягати стратосфери на швидкості близько 2600 км/год. Однак проект був закритий на стадії розробки прототипу.

Національний архів США оприлюднив секретні креслення надзвукової літаючої тарілки, розробки якої велися в 50-х роках минулого століття. Апарат, який отримав назву Project 1794, повинен був досягати стратосфери на швидкості близько 2600 км/год. Однак проект був закритий на стадії розробки прототипу.

У недавно розсекречених матеріалах повідомляється, що ВПС США уклали контракт на розробку бойової літаючої тарілки з канадської авіабудівною компанією Avro Aircraft Limited, яка проіснувала до 1962 року.

Тарілка повинна була досягати максимальної швидкості від 3 до 4 чисел Маха (від 3240 до 4320 км/год) і підніматися на висоту понад 30 км. Максимальна дальність польоту апарату декларувалася на рівні 1852 км.

Читайте також: Нобелівська премія з хімії-2012: Найбільш ймовірні лауреати (фото)

Літаюча тарілка з кабіною в центрі диска була розрахована на вертикальний зліт і посадку. Згідно креслень апарат повинен був використовувати турбореактивний двигун особливої конструкції.

На Project 1794 планувалося витратити 3,168 мільйона доларів, що в перерахунку на нинішні ціни склало б 26,6 мільйонів.

У документі, датованому 1956 роком, автори також повідомляють, що готовий продукт буде набагато краще, ніж це планувалося при підписанні контракту. Проте з незрозумілих причин розробка Project 1794 була припинена.

За словами доцента, кандидата фізико-математичних наук Бориса Бояршинова, літаючій тарілці у формі диска було б дуже важко досягти надзвукової швидкості.

"Швидкість від 3 до 4 чисел Маха - це дуже круто для подорожуючого апарату такої форми. Диску літати важко, так як під час польоту він дуже нестійкий, а тим більше під час надзвукового польоту. У надзвукових літальних апаратів є специфічна форма. Вона необхідна через те, що на ніс такого апарату припадає максимальний опір. У випадку з диском максимальний опір припав би на його ребро. Форма диска виправдана тільки тоді, коли він може обертатися для стабілізації, а судячи по кресленнях, апарат на це не розрахований".

Крім того, додає експерт, на ті гроші, які планувалося витратити на створення літаючої тарілки, неможливо було б побудувати бойової апарат.
Заступник директора ЦАГІ Володимир Соколянський зазначив, що не можна однозначно сказати, чи могла бути створена подібна літаюча тарілка в той час.

"В опублікованих кресленнях немає розмірів та технічного утримання апарату. Чи змогла б тарілка досягати таких високих швидкостей, залежить від матеріалів і двигуна, який повинен бути досить потужним. Для такої високої швидкості надбудова у вигляді альтанки, звичайно, недоречна. Але, можливо, вона зникала б під час польоту", - зазначив Соколянський.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся