США можуть запровадити нові санкції проти нафтової промисловості Ірану

Лідер демократичної більшості в сенаті США Гарі Рейд заявив про те, що найближчим часом щодо нафтової промисловості Ірану можуть бути введені економічні санкції.

Лідер демократичної більшості в сенаті США Гарі Рейд заявив про те, що найближчим часом щодо нафтової промисловості Ірану можуть бути введені економічні санкції.

Обмеження торкнуться закордонних банків, що здійснюють перекази в інтересах державних нафтових компаній, а також торкнуться торгового флоту Ірану.

"Я попередив лідера республіканців у сенаті, Мітча Макконнелла, що скоро надам запит щодо його формальної згоди на цей захід (введення санкцій)", - цитує Reuters слова Рейда. Він також додав: "Ці санкції - ключовий аргумент запобігання появи в Ірану ядерної зброї, що загрожує Ізраїлю і, що в підсумку, підриває безпеку Сполучених Штатів".

У той же час радіо "Свобода" повідомляє про те, що Міністерство фінансів США ввело санкції проти двох іранських компаній, нігерійського суднового агентства і трьох членів спецпідрозділу корпусу вартових ісламської революції в Ірані за причетність до постачань зброї до Сирії та країн Африки.

Санкції передбачають заморожування їх банківських рахунків на території США і заборону на введення ними комерційної діяльності з американцями.

Заступник міністра фінансів з питань тероризму і фінансової безпеки Девід Коен заявив, що Вашингтон продовжуватиме вживати заходів проти чиновників і компаній, причетних до подібного роду діяльності.

На початку березня верховний представник Євросоюзу з міжнародних справ Кетрін Ештон повідомила, що "шістка" міжнародних посередників готова відновити переговори з Іраном з приводу ядерної програми Тегерана. Зокрема, глава дипломатії ЄС від імені "шістки" направила відповідного листа секретарю Вищої ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі з позитивною відповіддю. У листі, який Джалілі відправив у середині лютого, він запропонував міжнародним посередникам повернутися до переговорів.

Раніше, Президент США Барак Обама провів зустріч з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, на якій лідери зійшлися на необхідності дипломатичного вирішення іранської ядерної проблеми. За словами глави Білого дому, незважаючи на загострилася ситуацію навколо Ірану, не варто виключати можливості вирішення питань з Тегераном дипломатичним шляхом.

24 лютого 2012 р. МАГАТЕ опублікувало доповідь, в якій стверджується, що протягом останніх чотирьох місяців Іран різко прискорив виробництво урану з більш високим ступенем збагачення, що робить більш обґрунтованими підозри у військовому характері іранських ядерних розробок. У доповіді, зокрема, зазначається, що Тегеран не зміг надати переконливої ​​відповіді на запитання, як був використаний металевий уран, не врахований в мирних розробках. Західні дипломати стверджують, що цей тип радіоактивних матеріалів міг бути використаний в секретних експериментах з моделювання ядерного боєзаряду.

А в січні ЄС схвалив новий пакет санкцій відносно Ірану, покликаний скоротити джерела фінансування ядерної програми країни. Рада ЄС ввела заборону на імпорт, придбання та транспортування іранської нафти і нафтопродуктів, а також належні до них фінансові та страхові операції. Крім того, заборона накладена на експорт до Ірану нафтохімічного устаткування, на передачу відповідних технологій, на інвестиції в іранські компанії нафтового сектора і на створення спільних підприємств. Відповідно до прийнятих обмежувальних заходів, до 1 липня 2012 р. від санкцій звільняються сторони чинних угод з Іраном.

Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран пригрозив перекрити Ормузьку протоку, через яку проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3-го лютого верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції та погрози Заходу.

Крім того, іранські військові заявили про готовність завдати удару по будь-якій території, що буде використана для завдання удару по Ісламській Республіці.

15 лютого іранські ядерники почали завантаження тепловиділяючих елементів власного виробництва в науково-дослідний реактор в Тегерані. Ахмадінежад особисто завантажив в тегеранський реактор паливні стрижні, збагачені до 20%.

Американська розвідка не сумнівається, що Іран здатний створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. У той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт. 

Зазначимо, що держсекретар США Хіларі Клінтон заявляла, що вже в квітні 2012 р. США та Ізраїль можуть нанести удар по Ірану. Раніше про можливий напад на Іран у квітні заявляв міністр оборони США Леон Панетта. У Міноборони Ізраїлю в той же час заявляли, що, якщо економічні санкції Заходу проти Ірану не зупинять розробку його ядерної програми, можливий варіант військового втручання. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top