ua en ru

США і Швейцарія близькі до компромісу в питанні про банківську таємницю

Автор: RBC.UA
Влада США і Швейцарії наблизилися до компромісу в питанні про банківську таємницю.

Влада США і Швейцарії наблизилися до компромісу в питанні про банківську таємницю, пише видання РБК daily з посиланням на Reuters.

Відповідний проект угоди, що передбачає виплату штрафів банками в обмін на припинення слідства, з'явиться найближчим часом. Фінансовим інститутам ця домовленість може коштувати мільярди доларів

За даними високопоставлених джерел в американських урядових колах, Швейцарія і США близькі до остаточного вирішення проблеми податкових ухильників. Влада обох країн має намір не пізніше липня представити проект угоди, згідно з яким банки, підозрювані у допомозі податковим ухильникам, заплатять штраф і повідомлять дані про неплатників американським слідчим органам. Після цього американці зобов'язуються зняти всі претензії до цих банків.

Передбачається, що виплата штрафу буде добровільною. Ті фінансові інститути, які відмовляться співпрацювати з владою США, як і раніше будуть під підозрою.

Як повідомляють джерела, держсекретар швейцарського департаменту фінансів Міхаель Амбюль неодноразово їздив до Вашингтона для обговорення майбутньої угоди. Секретаріат, проте, факт переговорів не підтвердив.

Нагадаємо, в середині квітня ц.р. Національна рада (нижня, велика палата парламенту) Швейцарії погодилася на видачу інформації про податкових ухильників десяти іноземним державам. Зокрема, Нідерландам, Туреччині, Японії, Польщі, Індії, Німеччині, Казахстану, Канаді, Греції та Уругваю.

Співробітниця секретаріату парламентської служби Швейцарії Едіт Хонеггер-Лойблі зазначила, що мова не йде про автоматичний обмін даних, а про десять угод про уникнення подвійного оподаткування, які відповідають стандартам ОЕСР. За словами Хонеггер-Лойблі, в цих угодах буде прописано, що для отримання від Швейцарії даних про податкових ухильників іноземним відомствам досить буде вказати номер рахунку неплатника або яку-небудь іншу інформацію, яка допомагає його ідентифікувати. Втім, для отримання даних про рахунки все ще необхідно пред'являти вагомі докази того, що їх власники уникають податків.

Відзначимо, раніше Швейцарія повинна була допомагати зарубіжним відомствам лише в тому випадку, якщо вони вказували точні відомості про особу підозрюваного, в тому числі його прізвище та ім'я, а також пред'являли докази ухиляння від сплати податків.

Тим часом швейцарські банки, що неодноразово звинувачувалися в потуранні податковим ухильникам, всіляко намагаються позбавитися від переслідування з боку зарубіжних слідчих органів.

Так, у квітні ц.р. один з найбільших приватних банків Швейцарії Julius Baer уклав угоду з німецькою владою. Згідно з цією домовленістю банк заплатить 50 млн євро в німецьку скарбницю в обмін на припинення розслідування проти нього і його співробітників з боку німецьких правоохоронних органів. Як повідомив представник банку, завдяки цій угоді Julius Baer вдалося припинити тривалий слідчий процес. Крім того, причиною угоди стали побоювання банку за свій бізнес у Німеччині, що є для нього головним ринком.