ua en ru

Термін вступу Румунії до єврозони не буде змінений

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Румунії Еміль Бок у п'ятницю після засідання кабінету міністрів повідомив представникам ЗМІ, що Румунія дотримується спочатку поставленої мети - в 2015 році вступити до єврозони, повідомляє "Сіньхуа".

Прем'єр-міністр Румунії Еміль Бок у п'ятницю після засідання кабінету міністрів повідомив представникам ЗМІ, що Румунія дотримується спочатку поставленої мети - в 2015 році вступити до єврозони, повідомляє "Сіньхуа".

Е.Бок сказав, що це рішення було прийнято після консультацій між урядом, президентом Траяном Бесеску і керуючим Центробанком Румунії Мугуром Ісареску, і отримало підтримку з боку партій правлячої коаліції.

Для здійснення вищезазначеної мети уряд Румунії має намір в 2012 році зробити відповідні заходи, а саме: підтримати фінансовий дефіцит у межах 3%, поліпшити інвестиційне середовище, забезпечити економічне зростання в середньостроковій перспективі і т.д.

За словами Е.Бока, Румунія продовжить вживати заходів, необхідних для вступу до єврозони. "У нас немає жодної причини відмовлятися від цієї мети", - зазначив він. Державний борг Румунії більш ніж задовольняє вимогам для вступу в єврозону, згідно з якими його частка не повинна перевищувати 60% від ВВП. Крім того, фінансовий дефіцит в Румунії поступово знижується і вже може досягти позначки менш ніж 3%.

Чимало економістів вважають, що Румунія повинна вступити до єврозони як мінімум на два роки пізніше запланованого терміну. Причина полягає в тому, що економіка країни тільки починає відновлюватися, і вступ в строк до єврозони зробить на румунську економіку великий тиск.

Варто нагадати, що найвищий рівень інфляції в річному численні серед країн Європейського союзу в березні 2011 р. був зареєстрований в Румунії, де споживчі ціни в період з березня 2010 р. по березень 2011 зросли на 8%.

Відзначимо, 24 лютого ц.р. Е.Бок заявляв, що в Бухаресті чекають від угорського головування в ЄС чітких термінів приєднання Румунії та Болгарії до шенгенського простору. "Ми свідомі того, що Румунія є зовнішнім кордоном ЄС і зробили все необхідне з технічної точки зору, щоб забезпечити всі необхідні вимоги безпеки. Румунське керівництво бажає коректної оцінки своїх досягнень у ході підготовки до приєднання до шенгенської зони, без ув'язки з питаннями, які не відносяться до цієї проблематики", - сказав Е.Бок.