Спікер спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл-Михайло Боцюрків: "Ми повідомляємо тільки про те, що самі безпосередньо побачили"

Спікер спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл-Михайло Боцюрків: "Ми повідомляємо тільки про те, що самі безпосередньо побачили"
Спікер спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл-Михайло Боцюрків в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про специфіку роботи безпілотників, а також про прийдешнє збільшення кількісного складу місії ОБСЄ на Донбасі.

Спікер спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл-Михайло Боцюрків в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про специфіку роботи безпілотників, а також про прийдешнє збільшення кількісного складу місії ОБСЄ на Донбасі.

РБК-Україна: Останнім часом часто стали з'являтися повідомлення від місії ОБСЄ, що їх обстрілюють на Донбасі. Які сторони конфлікту обстрілюють представників місії? І Ви встановили, це робиться цілеспрямовано чи випадково?

Майкл-Михайло Боцюрків: Ми не знаємо, хто стріляв у наш конвой. Це дуже важко визначити. Ми беззбройна цивільна місія і ми потребуємо гарантій безпеки. На щастя, 26 листопада при обстрілі ніхто не постраждав.

РБК-Україна: Скільки зараз безпілотників використовує ОБСЄ на Донбасі? Вони всі в строю? Як часто робиться обліт?

Майкл-Михайло Боцюрків: Зараз ми маємо чотири безпілотника на Донбасі, які базуються в Маріуполі. Вони допомагають нам спостерігати за обстрілом. Безпілотники обладнані високотехнологічними канадськими камерами. Кожен день вони не літають, тому що є фактори, від яких залежить робота безпілотників. Один з них - це погода і вона накладає обмеження на польоти. Крім того, вони піддаються електронним перешкодам, а також потрапляють під обстріл. В сніг або туман, коли видимість обмежена, літаки не літають.

РБК-Україна: Вони допомагають? Які дані завдяки їм зібрані? Є підтвердження заходження військових з Росії в Україну?

Майкл-Михайло Боцюрків: Ми бачили військові колони, але вони не мали жодних розпізнавальних знаків, тому нам важко сказати, звідки прибувають ці конвої і кому вони належать. Ми звітуємо тільки про те, що бачимо своїми очима. Звичайно ж, перевіряємо інформацію від наших співрозмовників. Ми не робимо висновки, а тільки подаємо перевірену інформацію. Знову ж таки, ми повідомляємо тільки про те, що самі безпосередньо побачили.

РБК-Україна: Що з планами щодо збільшення кількості безпілотників? Коли цього можна очікувати? Які країни можуть їх поставити?

Майкл-Михайло Боцюрків: Коли буде необхідність у збільшенні кількості безпілотників, - ми розглянемо можливості і пропозиції. Зараз у нас укладений контракт з австрійською компанією.

РБК-Україна: Скільки зараз співробітників ОБСЄ на Донбасі? Як часто відбувається ротація? Коли очікувати збільшення кількості? На скільки?

Майкл-Михайло Боцюрків: Зараз у нас працює 341 міжнародних спостерігачів, які працюють у десяти містах України. 150 з них знаходяться на сході України. Планується збільшення місії до 500 чоловік до січня 2015 року, щотижня приїжджають нові спостерігачі.

Перед тим, як вони приступають до роботи, обов'язково проходять спеціальний тренінг-підготовку в Австрії, щодо безпеки, спостереження, прав людини, кодекс поведінки і т д. І в понеділок, 1 грудня прибула ще одна команда, яка закінчила таке навчання. Це команда складається з 25 осіб з різних країн.

Розмовляла Христина Собко

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся