Фахівці Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) запропонували заблокованим під землею чилійським гірникам розпорядок дня і час сну.
Фахівці Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) запропонували заблокованим під землею чилійським гірникам розпорядок дня і час сну, передає ВВС.
Чилійський уряд запросив команду з НАСА на аварійну шахту Сан-Хосе, де добувають золото і мідь, щоб ті допомогли підтримати порадами психологічний і фізичний стан гірників, поки ті чекають порятунку.
Четверо експертів, які прибули на місце аварії в чилійській пустелі Атакама, вважають, що шахтарям потрібно додатково приймати вітамін D і у міру поліпшення харчування розпочати програму фізичних вправ. "Ми порекомендували, щоб шахтарі спорудили місце, де можна було б збиратися, і де весь час горіло б світло, - сказав психолог НАСА Ал Холланд. За його словами, також потрібно, щоб було місце, де завжди темно - де можна було б спати , - а також третя, робоча зона. Тоді, на думку експерта, люди могли б по черзі пересуватися по цих трьох зонах, упорядкувавши таким чином цикл зміни дня і ночі.
У той же час, як говорить керівник рятувальних робіт Андрес Сонгаррет, реалізуються два альтернативних плани звільнення гірників. У п'ятницю на шахту прибула друга, більш потужна бурова установка, яка, за його словами, почне роботу в неділю. За допомогою установки Т-130 рятувальники спочатку розширять допоміжний ствол - з тим, щоб по ньому на глибину можна було переправляти більш великі предмети. Також за його словами, є план, що передбачає установку бурильної платформи розміром із футбольне поле.
Нагадаємо, 33 гірника вже близько місяця знаходяться під землею на глибині 700 м, де вони опинилися в пастці через обвал породи у вибої. Їм потрібно протриматися від двох до чотирьох місяців, поки інженери бурять спеціальний ствол, щоб визволити їх звідти.
За 17 днів, що минули з моменту аварії до їх виявлення, кожен з гірників втратив у середньому 10 кг ваги. З тих пір їм регулярно передають з поверхні їжу, воду і медикаменти. У четвер гірники вперше отримали гарячу їжу. До цього їх годували тільки спеціальними таблетками глюкози і молоком з підвищеним вмістом білка.