ua en ru

Врятувати Шустера: як влада працювали на імідж телеведучого

Врятувати Шустера: як влада працювали на імідж телеведучого Фото: Савік Шустер використовує ситуацію для зміцнення свого монопольного положення
Евгений Магда
Евгений Магда
Директор Центра общественных отношений
Інформаційний простір України тряхонуло. Причина тектонічних явищ - заборона на роботу, отримана Савіком Шустером від столичної служби зайнятості. Вчорашній вечір став святом дущі "зрадофілів" і конспірологів.

Інформаційний простір України тряхонуло. Причина тектонічних явищ - заборона на роботу, отримана Савіком Шустером від столичної служби зайнятості. Вчорашній вечір став святом дущі "зрадофілів" і конспірологів.

Можна констатувати серйозні проблеми з моральними орієнтирами товариства, якщо громадяни у соціальних мережах зранку активно постять світлини, присвячені 30-річчю Чорнобильської катастрофи, а ще до вечора поділяються на два ворогуючих табори з приводу, який не вартий виїденого яйця. Про конспірологію я скажу трохи нижче, поки хотів би відзначити очевидні факти.

Савік Шустер - безумовно, талановитий і вмілий телевізійний ведучий, як блукаючий форвард після Помаранчевої революції змінив кілька телевізійних каналів для свого шоу. Безумовно, в пошуках більшого ступеня свободи слова. І особистої свободи самовираження. Він на короткій нозі з багатьма сильними світу цього в Україні, оскільки ефективно виступає в ролі диспетчера громадської думки, вміло продаючи політикам надію на підвищення рейтингу після пари-трійки вдалих виступів в ефірі "Шустер Live".

Рівного Шустеру телеведучого, здатного спрямовувати думку присутніх у студії в тому чи іншому напрямку, немає. Він чітко вловив відмінні перспективи і можливості, які подарувало йому головотяпство столичної служби зайнятості, швидко звинуватив в тому, що відбувається самого рейтингового представника влади (президента Порошенко) і оголосив голодування. Природно, після такого інформаційного залпу практично будь-які виправдання і навіть раціональні дії представників влади мають блідий вигляд, а Савік, ясна річ, в білому.

У мене практично немає сумнівів, що Шустер продовжить працювати в Україні, а тарифи на участь у його програмі невблаганно зростуть. Хто-хто, а досвідчений телеведучий добре розуміє, як в нашій країні працюють закони медіа-ринку, тому холоднокровно використовує ситуацію для зміцнення свого монопольного положення. Цікаво, що численні лідери громадської думки, забили на сполох з приводу утисків свободи слова, чимало сприяли медіа-беатифікації Савіка Шустера, хоча і не з чуток знайомі зі специфікою його діяльності.

Якщо б я був адептом конспірології, то припустив би наявність в Україні законспірованої і цілеспрямованої мережі реваншистів, здатних розхитати існуючу владу. Посудіть самі: рішення одного клерка поставило на вуха вітчизняний істеблішмент. Але в реаліях це лише означає відсутність у нашій країні професійної бюрократії і вміння чиновників бачити ситуацію трохи далі власного носа.