У Канаді на кукурудзяному полі з'явився гігантський QR-код площею 28 760 кв. м. (майже три гектари). Його вистригло на території власного маєтку сімейство хліборобів із провінції Альберта на заході країни. Це - найбільший такий код на сьогоднішній день.
У Канаді на кукурудзяному полі з'явився гігантський QR-код площею 28 760 кв. м. (майже три гектари). Його вистригло на території власного маєтку сімейство хліборобів із провінції Альберта на заході країни. Це - найбільший такий код на сьогоднішній день.
Читайте також: Каблучка українських ювелірів потрапило до Книги рекордів Гіннеса (фото)
QR-код як спосіб передачі інформації стає дедалі популярнішим у світі. Насамперед тому, що його запросто "розшифровує" камера смартфона. А для деяких пошановувачів сучасних технологій він навіть став своєрідним хобі.
Невідомо, чи візьметься хтось покращувати це досягнення, а поки творіння підприємливої фермерської родини внесли до Книги рекордів Гіннеса. Щоб зчитати код, доведеться сісти у вертоліт або літак - і пролетіти над полем на достатній висоті. У коді, між іншим, зашифровано посилання на сайт, що належить авторам вигадки.
Читайте також: Найбільша шахова фігура у світі (фото)
Зазначимо, що силкувалися фермери не тільки заради рекорду, але й для того, щоб підзаробити і привернути до себе увагу туристів, для яких також вистригли цілий лабіринт, вхід у який є платним.
Сім'я фермерів перетворює належні їй поля на лабіринти протягом 13 років. Для цих ентузіастів подібні проекти стали звичкою, вони вже створили рослинний лабіринт у вигляді карти провінції Альберта, а також вистригли величезні емблеми місцевих команд.
Читайте також: У Китаї 1001 чоловік влаштували живе доміно з матрацами (відео)
QR-код (англ. quick response - швидкий відгук) - матричний код (двомірний штрих-код), розроблений і представлений японською компанією "Denso-Wave" у 1994 році. Основна перевага QR-коду - легке розпізнавання сканувальним обладнанням (в тому числі й фотокамерою мобільного телефону), що дає можливість використання в торгівлі, виробництві, логістиці.
QR-код являє собою своєрідний спосіб зберігати інформацію в закодованому вигляді. Зовні він схожий на невелике поле, вкрите комбінаціями з білих і чорних квадратиків. Цей малюнок є матрицею, чорні лінії і квадрати якої містять дані, що зберігаються в модулях. Кількість модулів залежить від того, який обсяг даних необхідно зберегти.
QR-коди найбільше поширені в Японії - країні, де штрих-коди користувалися настільки великою популярністю, що обсяг інформації, зашифрованої у коді, незабаром перестав влаштовувати індустрію. Японці почали експериментувати з новими способами кодування невеликих обсягів інформації у графічній картинці. Вже на початку 2000 р. QR-коди отримали широке розповсюдження у Японії, їх можна було зустріти на великій кількості плакатів, упаковок і товарів.
Читайте також: Трюк гавайського серфера лише через півроку потрапив до Книги рекордів Гіннеса (відео)
Максимальна кількість символів, які поміщаються в один QR-код:
цифри - 7089;
цифри і букви (включаючи кирилицю) - 4296;
двійковий код - 2953 байт;
ієрогліфи - 1817.
На даний час QR-код широко поширений у країнах Азії (особливо в Японії), поступово розвивається в Європі та Північній Америці. Найбільше визнання він отримав серед користувачів мобільного зв'язку - встановивши програму-розпізнавач, абонент може моментально заносити у свій телефон текстову інформацію, додавати контакти в адресну книгу, переходити по web-посиланнях, відправляти SMS-повідомлення тощо.
У Японії подібні коди наносяться практично на всі товари, що продаються в магазинах, їх розміщують у рекламних буклетах і довідниках. За допомогою QR-коду навіть організовують різні конкурси та рольові ігри. Провідні японські оператори мобільного зв'язку разом випускають під своїм брендом мобільні телефони із вбудованою підтримкою розпізнавання QR-коду. У Японії також QR-коди використовуються на кладовищах і містять інформацію про спочилого.
QR-коди активно використовуються музеями і в туризмі. Наприклад, у Львові об'єднання бізнесменів "Туристичний рух Львова" розмістило QR-коди на більше ніж 80 туристичних об'єктах. Це дозволяє індивідуальним туристові легко орієнтуватися в місті, навіть не знаючи української мови, оскільки QR-коди встановлені декількома мовами.
Раніше повідомлялося про мікромініатюриста з російського міста Омська Станіслава Коненка, якому вдалося створити томик знаменитої поеми Олександра Пушкіна "Євгеній Онєгін" у вигляді QR-коду. Розмір унікального видання становить усього 30Х32 міліметра. Крім тексту, на сторінках знаходяться QR-коди з гіперпосиланнями на портрет і ілюстрацію.