ua en ru

Рада Євросоюзу ухвалила рішення про посилення економічних санкцій проти Сирії

Автор: RBC.UA
Рада міністрів закордонних справ країн Європейського союзу (ЄС) сьогодні прийняла рішення про розширення санкцій, накладених на Сірію. Така заява міститься в опублікованому сьогодні документі Ради.

Рада міністрів закордонних справ країн Європейського союзу (ЄС) сьогодні прийняла рішення про розширення санкцій, накладених на Сірію. Така заява міститься в опублікованому сьогодні документі Ради.

Зокрема, поповнився 22 іменами список осіб, яким заборонений в'їзд у країни ЄС і активи яких підлягають заморожуванню. Також у цей список були внесені вісім організацій, які надавали фінансову підтримку режиму Президенту Сірії Башару аль-Асаду. Таким чином, накладені санкції в цілому на 108 осіб і 38 організацій.

Нагадаємо, сьогодні Рада Євросоюзу на рівні міністрів закордонних справ затвердила також введення нафтового ембарго відносно Ірану з 1 липня 2012 р. Поставки нафти з Ірану будуть заборонені у відповідь на відмову Тегерана припинити "чутливі" ядерні розробки.

Крім того, представники Ради ЄС висловили свою підтримку Лізі арабських держав (ЛАГ) і підтримали її пропозиції щодо подальшого розвитку подій в Сирії.

Раніше сьогодні міністри закордонних справ країн ЛАГ за підсумками позачергової зустрічі в Каїрі виступили з ініціативою створення в найближчі два місяці уряду національної єдності, який підготує країну до парламентських і президентських виборів.

Відповідно до запропонованого плану, Президент Асад повинен передати всі владні повноваження своєму першому заступникові, який би очолив уряд національної єдності.

У проекті також говориться, що уряд національної єдності буде відповідати за створення незалежної комісії з розслідування порушень, скоєних проти громадян Сирії режимом Асада. Основним завданням уряду названо відновлення безпеки і стабільності в Сирії.

Передбачається також, що уряд національної єдності за три місяці підготує країну до виборів конституційного органу, уповноваженого скласти нову Конституцію, текст якої буде затверджений через референдум.

Проект включає в себе 15 рекомендацій, які будуть узяті за основу остаточного офіційного заяви ЛАГ з цього питання. Згідно з проектом, країни ЛАГ мають намір сприяти уряду національної єдності, а також фінансувати і підтримувати перебудову і модернізацію внутрішніх сил безпеки Сирії.

Проте влада Сирії відкинула новий план. За словами неназваного джерела, близького до урядових кіл Сирії, дана ініціатива суперечить бажанням сирійського народу і є порушенням національного суверенітету. В Дамаску вважають, що дії ЛАГ є частиною "змови проти народу Сирії".

Початковий план ЛАГ по врегулюванню сирійського конфлікту не приніс ніяких плодів. Згідно з угодою, досягнутою у листопаді 2011 р. між Дамаском і ЛАГ, влада Сирії зобов'язалися припинити насильство, налагодити діалог з опозицією, впустити в країну міжнародних спостерігачів і звільнити політичних ув'язнених. Під тиском санкцій Дамаск дозволив роботу спостерігачів ЛАГ на території країни. Однак прибулі спостерігачі заявили, що вимоги Асадом виконані не були. Незабаром після початку роботи місії, ЛАГ вирішила не направляти більше в країну своїх спостерігачів.

З-за нездатність Дамаску зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів Євросоюзу і США застосували проти Сирії політику розширення економічних санкцій. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, у свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАГ призупинила членство країни в цій організації.

Зазначимо, понад 10 місяців у країні триває конфлікт між владою і опозицією, що виступає за відставку уряду. Конфлікт супроводжується збройними зіткненнями і терактами, в результаті яких страждають не тільки участики протистояння, а й пересічні громадяни. Сторони також регулярно висувають взаємні звинувачення в застосуванні насильства для досягнення своїх політичних цілей і використання неправдивих даних в цілях створення власного позитивного іміджу в очах світової спільноти.

З березня 2011 р. в Сирії тривають масові безлади і збройні виступи проти уряду країни. Протестуючі вимагають відставки Президента Асада і проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок, однак керівники опозиції під різними приводами відмовляється йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. За даними ООН, жертвами кровопролиття вже стали понад 5 тис. осіб.