Рада Європейського союзу схвалила угоду по бюджету на 2013 рік з Європейським парламентом за шостим варіантом поправок. Витрати бюджету у 2013 р. складуть 132,84 млрд євро, що вище суми витрат поточного року на 2,4%.
Рада Європейського союзу схвалила угоду по бюджету на 2013 рік з Європейським парламентом за шостим варіантом поправок. Витрати бюджету у 2013 р. складуть 132,84 млрд євро, що вище суми витрат поточного року на 2,4%. Як повідомляє прес-служба Ради у Брюсселі, домовленість була досягнута ще 29 листопада між представниками Єврокомісії та Європарламенту з кіпрським головуванням ЄС, передає "Росія-24".
Читайте також: Баррозу пропонує до 2018 р. створити Міністерство фінансів Європи
Витрати бюджету дорівнюють 0,99% ВВП Євросоюзу. Раніше Європарламент наполягав на сумі витрат у 138 млрд євро.
В укладеній угоді обумовлюються додаткові ресурси в рамках загальноєвропейського бюджету на 2012 р. Європейські законодавці, таким чином, змогли врегулювати дефіцит платіжного балансу і визначили пріоритети витрат на майбутній рік. У новий бюджет було включено видатки, спрямовані на зміцнення економічного зростання і створення робочих місць.
У випадку, якщо Європарламент схвалить всі поправки і зміни на засіданні 12 грудня у Страсбурзі, то загальноєвропейський бюджет на наступний рік буде вважатися прийнятим.
Таким чином, 2013 р. для європейців почнеться без так званого "попереднього бюджету" і при строгому поділі на 12 місяців, а це, згідно з рішенням Ради ЄС, "може мати серйозні наслідки для реалізації ключових напрямків політики та програм, оскільки тільки одну дванадцяту асигнувань від бюджету 2012 р. можна було б витрачати щомісяця по кожному розділу або навіть менше, якщо сума, запропонована Єврокомісією у проекті бюджету на 2013 р., нижче 2012 р.".
Читайте також: Єврозона знову впала в рецесію
Як повідомлялося напередодні, лідери Євросоюзу на нещодавньому саміті не змогли прийняти довгостроковий бюджет блоку на 2014-2020 рр. Не всі учасники форуму виявилися одностайні з приводу скорочення видаткової частини документа, що й стало основною причиною провалу переговорів. За словами представників офіційних делегацій, після того, як діалог був перерваний, відновлення обговорення довготривалого бюджету варто чекати не раніше січня 2013 року.
Основні суперечності виникли між державами, чия економіка відносно мало постраждала в результаті кризи Єврозони, і тими державами, які опинилися у більш скрутному становищі, а також вступили в ЄС порівняно недавно (Польща, держави Центральної та Східної Європи). Перші виступали за скорочення бюджетних витрат ЄС, "новачки" і "банкрути" запевняли, що це зашкодить їхньому економічному розвитку.
Читайте також: Дефіцит бюджету єврозони у 2011 р. знизився до 4,1% ВВП, держборг зріс до 87,3% ВВП, - переглянуті дані
У середині листопада стало відомо, що бюджет Євросоюзу не буде збільшено на 9 млрд євро у 2013 р., як того вимагав запит Єврокомісії. Країни, що входять до ЄС, категорично відмовилися від додаткових вкладень до загального бюджету.
Основне протиріччя при ухваленні рішення про збільшення бюджету виникло між Єврокомісією з одного боку і депутатами Європарламенту і членами Ради ЄС - з іншого. Перші наполягали на збільшенні європейського бюджету на 6,8%, другі пропонували скоротити цю цифру до 2,8%. При цьому повідомлялося, що країни, прямі пожертви яких складають бюджет ЄС, вважають, що єдина Європа живе не по кишені.
Читайте також: Аудитори Євросоюзу розкрили нецільове витрачання мільярдів євро
Зазначимо, що проект бюджету на 2013 р. Рада Євросоюзу схвалила наприкінці липня. Тоді міністри країн ЄС погодилися з тим, що виплати не повинні перевищувати 2,9% в порівнянні з бюджетом 2012 р. Повідомлялося, що в абсолютних цифрах бюджет ЄС на 2013 р. складе 132,7 млрд євро у платежах і 149,78 млрд євро в зобов'язаннях. Пріоритетними статтями бюджету, на думку Ради ЄС, є підтримання сталого економічного зростання, політика зближення і політика ЄС у сфері свободи, безпеки та правосуддя.
Нагадаємо, що бюджетний пакт, підписаний 2 березня 2012 р. тодішнім Президентом Франції Ніколя Саркозі та главами ще 24 країн ЄС (відмовилися підписати пакт тільки глави Чехії та Великої Британії), зобов'язує його учасників мати профіцитний або хоча б бездефіцитний бюджет, причому це правило повинно бути закріплено законодавчо. Витрати держав-учасниць пакту не можуть перевищувати його доходи більш ніж на 0,5% ВВП.
Читайте також: Банківський нагляд ЄС буде розроблений до 1 січня 2013 р., - Баррозу
Порушникам загрожує великий штраф (до 0,1% ВВП), кошти від якого повинні направлятися до Стабфонду ЄС. Додатково зазначалося, що країни, держборг яких перевищує 60% ВВП, зобов'язуються знижувати його як мінімум на 5% на рік. Для того щоб пакт, покликаний допомогти Європі вийти з боргової кризи, набув чинності, його повинні ратифікувати щонайменше 12 країн.
Як повідомлялося, в листопаді Єврокомісія переглянула прогноз щодо перспектив економіки 17 країн єврозони у 2012 р. у бік пониження. У 2012 р. сукупний ВВП країн валютного союзу скоротиться на 0,4%, хоча раніше передбачалося, що економіка скоротиться на 0,3%. У 2013 р. очікується зростання економіки єврозони лише на 0,1%, раніше передбачалось зростання на 1%.
Читайте також: Греція отримає фінансову допомогу від Єврогрупи в сумі 43,7 млрд євро (фото)
Рада Європейського союзу (офіційна назва - Рада, згадується як Рада міністрів, у якості компромісу також називається латинським Consilium) - поряд з Європарламентом, один із двох законодавчих органів Європейського союзу і один із семи його інститутів. До Ради входять 27 міністрів урядів країн-членів Євросоюзу у складі, залежному від обговорюваного кола питань. Зазвичай кожна рада проводить не менш двох офіційних засідань і однієї неофіційної зустрічі протягом одного головуючого терміну. Рада може збиратися одночасно в різних складах.
Штаб-квартира Ради ЄС знаходиться у Брюсселі. З 1 липня 2012 р. державою-головою в Раді став Кіпр. Генеральним секретарем Секретаріату Ради ЄС з 1 грудня 2009 р. є П'єр де Буасьє.