ua en ru

Головним завданням України до листопада 2013 р. є підписання угоди про асоціацію з ЄС, - Янукович (фото)

Автор: RBC.UA
Укладення угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, включаючи створення зони вільної торгівлі, залишається пріоритетом і головним завданням України до листопада 2013 року. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з комісаром Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефаном Фюле, повідомляє прес-служба Президента.

Укладення угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, включаючи створення зони вільної торгівлі, залишається пріоритетом і головним завданням України до листопада 2013 року. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з комісаром Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефаном Фюле, повідомляє прес-служба Президента.

"Ми добре розуміємо, що з окремих питань нам треба знайти прогрес набагато більший, ніж є зараз... Ваш черговий візит в Україну ми розглядаємо як знаковий напередодні саміту в лютому в Брюсселі", - сказав Янукович.

Президент підкреслив, що Україна уважно вивчила сигнали Європейського Союзу щодо перспектив подальшого розвитку відносин.

"Ми уважно вивчили сигнали ЄС щодо перспектив подальшого розвитку наших відносин. Ми продовжуємо роботу над реформами, яку ми почали в 2010 р. У складі них передбачені також реформи, спрямовані на подолання тих недоліків, які були висловлені під час виборів... Іноді на шляху імплементації прийнятих законів існують природні перешкоди урядовців, політиків, які, як кажуть, живуть за старими законами. Тому реакція ця (з боку ЄС, - ред.) була цілком очікувана", - сказав Президент.

Читайте також: Одночасна інтеграція України з ЄС та іншими об'єднаннями неможлива, - Фюле

Президент також зазначив, що конструктивний характер і націленість на результат стимулюють українську сторону працювати спільно з європейськими експертами. Одночасно Янукович висловив надію, що подальше співробітництво з експертами буде як і раніше плідним.

У свою чергу Фюле під час зустрічі підкреслив важливість продовження розвитку відносин України з ЄС. "У 2013 р. існує можливість підписання Угоди про асоціацію, яка також включає в себе частину, присвячену економічній інтеграції - це величезна можливість не тільки для України, але також і для Європейського Союзу. Ми роками дуже багато працювали над тим, щоб ця можливість стала реальною", - сказав він.

Єврокомісар підкреслив, що підписання Угоди про асоціацію дасть можливість Україні та ЄС розвивати співпрацю на іншому рівні. "За допомогою цієї надзвичайно важливої угоди ми зможемо розвивати наші відносини на значно вищому рівні, це також буде нова база, яка буде юридично обов'язковою для обох сторін, і це буде вперше, коли настільки амбітну угоду буде укладено з нашим партнером", - заявив Фюле.

Читайте також: Модернізація енергетичної транзитної системи є пріоритетом у співпраці України і ЄС, - Фюле

Нагадаємо, єврокомісар Фюле вчора прибув до Києва з дводенним візитом, щоб обговорити питання євроінтеграції України, а також поговорити з українською владою про підготовку до саміту Україна-ЄС, який відбудеться 25 лютого в Брюсселі.

Фюле вчора провів декілька зустрічей з представниками правлячих кіл і критично оцінив минулий 2012 р. для України. Проте, за його словами, Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі в листопаді 2013 р.

Чи не найголовнішою заявою Фюле сьогодні стало те, що одночасна інтеграція з ЄС і іншими наддержавними об'єднаннями неможлива.

Читайте також: План євроінтеграційних прагнень України буде прийнято на наступному тижні, - Азаров

Зазначимо, підписання угоди про асоціацію може опинитися під загрозою зриву через кримінальне переслідування лідерів української опозиції. Європу не влаштовує те, що нинішня українська влада переслідує членів колишнього уряду. До того ж, глава Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський нещодавно заявив, що в Євросоюзі ще не вирішили, чи підпишуть угоду про асоціацію, якщо Юлія Тимошенко буде залишатися у в'язниці.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - була підписана тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.