Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй за підсумками голосування прийняла резолюцію щодо Лівії у зв'язку з актами насильства, що здійснюються місцевою владою проти цивільного населення країни.
Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй (ООН) за підсумками голосування прийняла резолюцію щодо Лівії у зв'язку з актами насильства, що здійснюються місцевою владою проти цивільного населення країни. Про це повідомила сьогодні прес-служба міжнародної організації, передає РБК.
У рамках прийнятої резолюції ООН вводить заборону на закордонні поїздки лівійського лідера Муаммара Каддафі, членів його сім'ї та політичних союзників. Крім того, міжнародна організація заморожує іноземні активи, що належать лівійській владі та членам їх сімей. Крім цього, резолюція закликає почати негайний розгляд злочинів проти людяності в Міжнародному кримінальному суді ООН в м. Гаазі (Нідерланди).
Тривале засідання Радбезу ООН переривалося безліч разів - дипломатам доводилося відкладати голосування, щоб отримати інструкції від власної влади. Зокрема, останню затримку створили китайські дипломати, яким довелося чекати реакції Пекіна на дану резолюцію. У результаті всі 15 країн в анонімному порядку проголосували за проект резолюції по Лівії.
Відзначимо, раніше надходила інформація про те, що за підсумками засідання, яке проходило за закритими дверима, Радбез ООН ухвалив рішення ввести проти режиму Муаммара Каддафі ряд санкцій, включаючи ембарго на експорт озброєнь до Лівії, заморожування активів і заборону закордонних поїздок для М. Каддафі, його родичів і сподвижників. Крім того, учасники зустрічі домовилися не починати військове вторгнення ООН чи НАТО до Лівії з метою повалити режим М.Каддафі.
Напередодні Сполучені Штати Америки продовжили вводити в односторонньому порядку санкції відносно лівійської влади. Цього разу Вашингтон вирішив скасувати візи для високопоставлених лівійських чиновників і їх близьких. Коментуючи сьогоднішнє рішення Білого дому, держсекретар Хілларі Клінтон заявила, що США більше не приймуть ні однієї заявки на візу від сподвижників режиму лівійського лідера М.Каддафі.
При цьому держсекретар відзначила, що Сполучені Штати не мають наміру зволікати з подальшими кроками, спрямованими на те, щоб змусити лівійську владу понести відповідальність за свої злочини.
Раніше, 25 лютого 2011 р. Президент США Барак Обама віддав розпорядження ввести санкції проти М.Каддафі і членів його сім'ї. Мова йде про великі фінансові обмеження, зокрема про замороження рахунків. Крім того, США вирішили обмежити військово-торгову співпраця з Лівією. Причиною санкцій стали жорсткі заходи військ М.Каддафі щодо повсталих.
Також напередодні влада Канади, Франції і Великобританії вслід за США і Перу ухвалили рішення тимчасово припинити роботу своїх дипломатичних місій в Лівії через хвилю насильства, що захлеснула країну. Варто відзначити, 23 лютого міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та міністр закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамед'яров в ході спільного брифінгу заявили, що Україна і Азербайджан не планують розривати дипломатичні відносини з Лівією.
Нагадаємо, 23 лютого Рада безпеки ООН засудила дії лідера Лівії М.Каддафі і зажадала негайно припинити насильство. У повідомленні, схваленому всіма 15 членами ради, проявлялась «глибока заклопотаність» ситуацією в арабській країні. Представники Ради безпеки ООН закликали лівійський уряд «захистити своє населення», поважати права людини, а також міжнародне право.
Між тим сам лідер лівійської революції пригрозив «зачистити всю Лівію» і почати «священний наступ» на учасників безладів.
Як повідомлялося, 15 лютого 2011 р. у ряді районів Лівії почалися масові заворушення, що охопили такі найважливіші міста сходу країни, як Бенгазі і Ель-Байда. 20 лютого антиурядові виступи докотилися до лівійської столиці Тріполі. Демонстранти жадають повалення режиму М.Каддафі, однак той відмовляється добровільно йти у відставку. Масові виступи за повалення глави держави М.Каддафі почалися після відходу у відставку єгипетського Президента Хосні Мубарака. Урядові сили безпеки застосовують суворі заходи до протестуючих.