Радбез ООН не ухвалив рішення за заявкою Палестини

П'ятниця 11 листопада 2011 20:40
Автор: RBC.UA
Рада Безпеки ООН не ухвалила жодних рішень щодо поточної заявки Палестинської автономії на членство в ООН, повідомляє ВВС.

Рада Безпеки ООН не ухвалила жодних рішень щодо поточної заявки Палестинської автономії на членство в ООН, повідомляє ВВС.

Комітет Ради Безпеки схвалив підсумкову доповідь, в якій немає рекомендацій по заявці Палестинської автономії.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що влада Палестини відмовилася від ідеї отримання членства в Організації Об'єднаних Націй (ООН) і намагатимуться заручитися поліпшеним статусом спостерігача при ООН, що відкриє країні доступ до ключових міжнародних організацій.

Нагадаємо, раніше членам Ради Безпеки (РБ) ООН не вдалося прийти до консенсусу з питання про те, чи приймати заявку Палестини про членство в організації. Так, США і їх союзники вважають, що автономія не відповідає необхідним критеріям. Їх опоненти, в числі яких і РФ, наполягають на можливості надання Палестині членства.

У вересні ц.р. глава Палестинської автономії Махмуд Аббас направив в ООН заявку про надання автономії статусу держави і прийняття до організації. Аббас, виступаючи на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку, закликав світову спільноту визнати незалежність Палестини. Він також заявив, що палестинці прагнуть миру з Ізраїлем, проте позиція Ізраїлю з питання про будівництво єврейських поселень на палестинських територіях зробила неможливим продовження двосторонніх переговорів.

Його ініціатива зустріла сильний опір, у першу чергу з боку США, які мотивують свою позицію тим, що членство Палестини в ООН призвело б до зриву переговорного процесу на Близькому Сході. Крім того, різко проти виступає Ізраїль.

Влада Палестини мала намір домогтися визнання незалежності країни, розраховуючи, що після цього Ізраїлю буде значно складніше проводити будь-які військові операції на територіях Західного берега річки Йордан і сектора Газа, що, як наслідок, спричинить зниження напруженості. Влітку 2011 р. адміністрація США зробила нові спроби організувати переговори між сторонами, які не поновлювалися з вересня 2010 р.

Ізраїльська сторона називає подібні заявки Палестинської автономії "абсолютно необгрунтованими" і такими, що суперечать досягнутим домовленостям, так само як і резолюціям ООН. В інтерв'ю американському телеканалу NBC прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що палестинці намагаються отримати свою державу не для досягнення миру, а щоб продовжити конфлікт з Ізраїлем.

Ще більш погіршило ситуацію нещодавнє прийняття Палестини до ЮНЕСКО. Проти вступу до ЮНЕСКО Палестини проголосували США, Канада і Німеччина, між тим підтримали цю заявку Бразилія, Росія, Китай, Індія, ПАР і Франція. Великобританія від голосування утрималася. США, США, Канада та Ізраїль вже оголосили про припинення фінансування ЮНЕСКО, а Тель-Авів пообіцяв інтенсифікувати процес будівництва в Східному Єрусалимі. Крім того, Ізраїль заморозив переклад податкових надходжень, належних Палестині. Вчора гендиректор ЮНЕСКО Ірина Бокова заявила, що організація призупинить виконання своїх програм до кінця 2011 р. За цей час треба вжити заходів щодо зменшення дефіциту бюджету.

Варто відзначити, що саме питання будівництва єврейських поселень на арабських територіях є основною причиною подачі палестинської заявки в ООН. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун в жовтні піддав критиці намір Ізраїлю з розширення будівництва в Східному Єрусалимі, згідно з якими там планується додатково звести 2,6 тис. житлових будинків. Раніше це зробила прес-секретар Держдепартаменту США Вікторія Нуланд, яка заявила, що США розчаровані рішенням влади Ізраїлю схвалити план будівництва. Вона зазначила, що ця ініціатива перешкоджає спробам відновити прямі переговори між Ізраїлем і Палестиною.

"Близькосхідний квартет", до якого входять представники США, Євросоюзу, Росії і ООН, раніше закликав ізраїльтян і палестинців до якнайшвидшого повернення за стіл переговорів для укладення мирної угоди. У заяві членів квартету сказано, що їм би хотілося досягти у тримісячний термін вироблення всебічних пропозицій з питань територій і безпеки, а протягом півроку - значного прогресу у мирному процесі.

Проте Аббас заявив, що переговори з ізраїльтянами не будуть відновлені до тих пір, поки не зупиниться будівництво в єврейських поселеннях на території Західного берега. Ізраїльські власті заявляють, що передумова припинення будівництва поселень є неприйнятною.

Варто також зазначити, що держава Палестина офіційно визнано багатьма державами і входить до складу Ліги арабських держав, але не має статусу повноправного члена Організації Об'єднаних Націй, оскільки не визнано трьома постійними членами Ради Безпеки ООН - США, Францією і Великобританією.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся