Реалізація пропонованої Україною формули співпраці з Митним союзом "3 +1" малоймовірна. Таку думку висловив посол Росії в Україні Михайло Зурабов, передає кореспондент РБК-Україна.
Реалізація пропонованої Україною формули співпраці з Митним союзом "3 +1" малоймовірна. Таку думку висловив журналістам посол Росії в Україні Михайло Зурабов, передає кореспондент РБК-Україна.
"Треба враховувати те, що на політичному рівні така можливість на сьогоднішній день розглядається як малоймовірна", - сказав Зурабов.
За його словами, пошук формату взаємовідносин України і ТЗ є дуже важливим питанням, робота в цьому напрямку ведеться і на цьому шляху "є певні досягнення".
Читайте також: Вступ до Митного союзу суперечить євроінтеграції України, - Грибаускайте
Нагадаємо, формат співпраці України з Митним союзом у форматі "3 +1" (Росія, Білорусія і Казахстан, плюс Україна) запропонував Президент України Віктор Янукович у 2011 р. Пропонується, щоб Україна не ставала членом Митного союзу, залишаючи собі можливість для підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Однак такий формат не влаштовує членів Митного союзу, які наполягають на більш тісної інтеграції Києва.
Україна, в свою чергу, підтверджує свої євроінтеграційні прагнення, а в ЄС наполягають, що членство Укріани в кількох міждержавних об'єднаннях невозвожно, і це суперечить євроінтеграції.
Російська ж сторона, в січні переговори про зниження ціни на природний газ дадуть результат лише в разі вступу України в МС. Росія, нібито, дешевий газх відпускає тільки членам союзу. МЗС України назвало такі подібні заяви образливими.
Раніше голова Верховної Ради України Володимир Рибак заявляв, що питання про вступ України в МС не варто. За його словами Росія є для України стратегічним партнером. Прем'єр-міністр України Микола Азаров наполягає, що для української економіки життєво важливо досягнення домовленостей про співпрацю з Митним союзом. На думку прем'єр-міністра Україні необхідно напрацювати взаємоприйнятні правила гри з Митним союзом.
Читайте також: Янукович на саміті Україна-ЄС підтвердив курс України на євроінтеграцію (фото, відео)
Відзначимо, що Михайло Зурабов раніше заявив, що Україна повинна прийняти рішення про форму співпраці з Митним союзом протягом півроку. До цього Президент РФ Володимир Путін сказав, що головним каменем спотикання в питанні приєднання України до Митного союзу є стурбованість української сторони з приводу передачі частини функцій національних держав в рамках ТС на наднаціональний рівень.
За словами Путіна, українські партнери шукають вихід із ситуації, що склалася, такі форми співпраці з МС, які були б прийнятними для України і вписувалися б у прийняті норми ТЗ. При цьому він підкреслив, що мова не йде про приєднання України до ТЗ, оскільки офіційної заявки про членство в союзі від України не надходило.
Читайте також: Одночасна інтеграція України з ЄС та іншими об'єднаннями неможлива, - Штефан Фюле (фото)
Митний союз у рамках Євразійського економічного співтовариства - форма торговельно-економічної інтеграції Білорусії, Росії та Казахстану, що передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються мита та обмеження економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів.