Сомалійські пірати вклали в нерухомість закордоном 100 млн дол. за останні два роки
За останні роки ватажки піратів Сомалі вклали в покупку житлової та комерційної нерухомості в Кенії близько 100 мільйонів доларів. Про це повідомляє газета The Financial Times.
Читайте також: Судно з громадянином України на борту, захоплене раніше сомалійськими піратами, звільнене з полону, - МЗС
Фахівці ринку нерухомості відстежили місця, де покупці, що мають доходи від незаконних видів діяльності, купують житло. Найчастіше пірати, контрабандисти і браконьєри вкладають свої гроші в матеріальні активи у більш безпечних регіонах, ніж їх власні.
Так, морські розбійники із Сомалі знайшли оптимальне місце для інвестування кругленьких сум, добувати які їм довелося без перебільшення потом і кров'ю. З кінця 2010 р. вони активно вкладають награбовані кошти в ринок нерухомості середнього і високого цінового діапазону на півночі Африки, зокрема у столиці Кенії Найробі.
Як повідомляє CNN, сомалійські пірати скуповують житлову і комерційну нерухомість у жвавому приміському районі Істлі (Eastleigh), де здебільшого проживають вихідці із Сомалі.
За словами ріелтора місцевого агентства нерухомості Crystal Valuers з Найробі Бернара Охієнга, свого часу 20% його клієнтури складали вихідці із Сомалі. Як розповідає агент з нерухомості, як правило, ці клієнти розплачувалися готівкою, приходячи до офісу із цілими торбами грошей.
Читайте також: Сомалійські пірати стали більш чемними
Охієнг зазначає, що сомалійці купували приватні будинки або по кілька квартир в одному житловому комплексі. Суми угод варіювалася від 400 тисяч до 2 мільйонів доларів. "В основному вони купували кондомініуми та цілі блоки квартир з метою інвестицій. Вартість таких вкладень становить від 400 тис. дол. до 1-2 млн дол.", - зауважив експерт.
За інформацією кенійських ріелторів, з 2010 року, коли число нападів сомалійських піратів істотно знизилося, кількість покупок нерухомості за участю сомалійців скоротилося на 50%.
За даними консалтингової компанії Knight Frank, столиця Кенії Найробі входить до числа країн, у яких житлова нерухомість дорожчає найвищими темпами у світі. Протягом 2012 р. зростання цін вже склало близько 18-20%.
Надходження іноземних коштів до сектора нерухомості Найробі є символом нової тенденції - коли інвестори починають придивлятися до незвичайних і несподіваних місць для капіталовкладень.
Читайте також: Спецпідрозділи ВМС Євросоюзу проводять перший сухопутний рейд проти сомалійських піратів
Що стосується інших нечистих на руку ділків по всьому світу, то, як пише FT, поточного року в Дубаї число багатих покупців з Афганістану стрімко збільшилося на 30%: так нібито польові командири готуються до виведення американських військ, яке заплановано владою США на кінець 2014 року.
Нагадаємо, на початку листопада повідомлялося, що біля будівлі парламенту Сомалі прогримів вибух. Щонайменше одна людина загинула в результаті вибуху у столиці Сомалі Могадішо. Замінований автомобіль злетів у повітря поряд з будівлею парламенту, де в той момент засідали депутати. Жодне з екстремістських угруповань не взяло на себе відповідальність за напад.
Наприкінці жовтня стало відомо, що сомалійські пірати обстріляли флагманський корабель сил НАТО - фрегат "Роттердам", що належить Нідерландам. Інцидент стався під час перевірки легкого парусно-моторного судна. "Роттердам" висадив абордажну групу на надувному човні для перевірки, після чого команда вітрильника відкрила вогонь. "Роттердам", згідно з правилами, відкрив вогонь, що призвело до загорання судна. Його команда спробувала врятуватися вплав. По судну НАТО також був відкритий вогонь з берега, в результаті чого було пошкоджено надувний човен.
В результаті операції загинув один з піратів, з боку команди "Роттердама" загиблих і постраждалих немає. Також повідомляється, що 25 чоловік були врятовані та підняті на борт "Роттердама". Вони будуть передані властям Сомалі.
Читайте також: У Сомалі військові літаки обстріляли прибережне село
Зазначимо, що у 2012 р. сомалійське піратство пішло на спад. За даними Міжнародного морського бюро, з 1 січня по 12 липня пірати захопили або намагалися захопити 69 кораблів, що на 32% менше показників 2011 р. З 2008 р. у водах Африканського Рогу знаходяться військові флоти держав НАТО і Росії, що перешкоджають діяльності морських розбійників.
У 2011 р. діяльність сомалійських піратів коштувала світовій економіці 7 млрд дол., у якості викупу пірати отримали близько 160 млн дол.
Останнім часом світовий центр піратства зміщується від сомалійських берегів до узбережжя Нігерії. Там діє угрупування "Рух за звільнення дельти річки Нігер", яке веде з урядом країни справжню війну за перерозподіл природних ресурсів.