Процес ратифікації угоди про асоціацію (УА) України і ЄС може зайняти два роки. Про це на підсумковій прес-конференції заявила співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Маіліс Репс, передає кореспондент РБК-Україна.
Процес ратифікації угоди про асоціацію (УА) України і ЄС може зайняти два роки. Про це на підсумковій прес-конференції заявила співдоповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Маіліс Репс, передає кореспондент РБК-Україна.
"Як відомо, завтра планується парафування УА і угоду про ЗВТ з ЄС ... Я не можу сказати, що це просто технічний момент. Ця угода потрібно як Україна, так і ЄС", - сказала Репс.
У той же час, за її словами, після парафування повинен послідувати досить тривалий процес ратифікації угоди всіма національними парламентами ЄС. Вона зазначила, що "за найскромніших оцінок, цей процес міг би зайняти два роки". "Але потрібно враховувати, що ЄС дуже пильно стежить, і всі європейські країни дуже уважно стежать за тими процесами, що відбуваються в Україні, за тим, як реформується судова система, кримінальне законодавство ... Також ЄС стежить за тим, що буде з опозицією України, і як пройдуть парламентські вибори", - зазначила Репс.
Також співдоповідач підкреслила, що ПАРЄ братиме участь у процесі моніторингу парламентських виборів: "Ми будемо дуже уважно стежити за ходом виборчої компанії і самими виборами".
Зазначимо, що Маіліс Репс сьогодні досить критично висловлювалася з приводу виконання Україною резолюцій ПАРЄ, що вона приймала щодо функціонування демократичних інститутів в Україні.
Нагадаємо, 21 березня директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин повідомив, що сподівається на те, що угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом буде парафована 30 березня з. р. в Брюсселі.
Раніше депутат Європарламенту Марек Сівець, посилаючись на розмову з президентом Єврокомісії Жозе Баррозу Маунелем, зазначив, що угода про асоціацію між Україною та ЄС буде парафована, але навряд чи її підпишуть до парламентських виборів.
Верховна Рада України в свою чергу прийняла заяву, в якій просить Євросоюз почати виконання угоди про асоціацію з ЄС до набуття чинності.
Україна і ЄС вже тривалий час не можуть парафувати Угоду про асоціацію. Очікувалося, що це відбудеться на саміті Україна-ЄС, що відбувся в Києві 19 грудня 2011 р., проте тоді не було підписано жодної угоди. Хоча Херман ванн Ромпей 19 грудня заявив, що переговори про асоціацію України з ЄС завершені. 13 березня представництво ЄС в Україні на своїй сторінці в Facebook підтвердило, що парафування СА відбудеться в Брюсселі 30 березня.
Тим часом, Президент України Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру України Миколі Азарову до 2 квітня 2012 р. розробити та затвердити план першочергових заходів щодо інтеграції України в Європейський Союз на 2012 р. Метою розробки плану є реалізація домовленостей, досягнутих в ході 15-го Саміту "Україна - ЄС".
Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Брюссель розглядає можливість підписання УА з Україною восени 2012 р. Перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський також сподівається, що угода про асоціацію з ЄС буде підписана до кінця поточного року.
Однак, як заявила Єврокомісія, позиція Брюсселя щодо підписання УА з Україною залишається незмінною - з оглядом на політичну ситуацію в країні. 5 березня в газеті New York Times дипломати з п'яти європейських країн опублікували відкритий лист, в якому висловили впевненість в тому, що Україна заблокувала УА з ЄС. На думку дипломатів, ключ від зближення з ЄС зараз тримає українське керівництво.
Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".