Едвард Сноуден зможе залишитися в Москві, якщо припинить підривну роботу щодо американських спецслужб. Таку умову висунув президент Росії Володимир Путін на прес-конференції за підсумками другого саміту Форуму країн - експортерів газу.
Едвард Сноуден зможе залишитися в Москві, якщо припинить підривну роботу щодо американських спецслужб. Таку умову висунув президент Росії Володимир Путін на прес-конференції за підсумками другого саміту Форуму країн - експортерів газу.
Також російський Президент заявив, що Едвард Сноуден ні агентом російських спецслужб і не передавав Росії секретні відомості.
Раніше секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що Путін і Барак Обама доручили ФСБ і ФБР знайти рішення з проблеми Сноудена в рамках міжнародного права.
Трохи раніше представники WikiLeaks повідомили, що Сноуден, який знаходиться в транзитній зоні аеропорту Шереметьєво в Москві, має в своєму розпорядженні секретними матеріалами, які можуть бути опубліковані в будь-який момент і можуть підірвати міжнародну систему безпеки. Нібито ці папери знаходяться десь у Гонконгу, де колишній американський розвідник переховувався деякий час.
Російська влада до сьогоднішнього дня заявляли, що ніяк не можуть впливати на Сноудена, оскільки він офіційно не перетинав кордон Росії. Раніше повідомлялося, що Сноуден з Москви направляється до "демократичної країни", можливо до Венесуели. Також про можливість надання Сноуденом притулку заявляли з Еквадору. Після цих заяв, влада США звернулися до керівництва Еквадору з проханням не надавати політичного притулку колишньому агенту ЦРУ Едварду Сноуденом. Президент Еквадору в свою чергу заявив, що консул Еквадору в Лондоні, який видав транзитні документи Сноуденом, необхідні для перетину кордонів інших держав по дорозі в Еквадор, буде покараний, бо діяв без узгодження з урядом країни.
Нагадаємо, екс-співробітник Агентства національної безпеки Едвард Сноуден відправив у ЗМІ секретні документи, які свідчили про незаконну роботу спецслужб, які без жодної санкції вели стеження за громадянами США та інших країн. Документи публікувалися в міру їх важливості кожні кілька днів. Останній вкидання звинувачував американську розвідку у стеженні за представництвами країн ЄС в Сполучених Штатах. Це викликало дипломатичний скандал і звинувачення на адресу Вашингтона з боку Німеччини і Франції.
Путін на прес-конференції в Москві не виключив, що американські спецслужби могли стежити і за російськими представництвами. "Я не виключаю, що це можливо. Такі докази у нас самих раніше були", - сказав глава держави.