В п'ятницю, 22 листопада, близько 15:00 ЗМІ повідомили про затримання в.о. заступника голови Федерації профспілок України (ФПУ) Володимира Саєнко за рейдерство та заволодіння чужим майном.
В п'ятницю, 22 листопада, близько 15:00 ЗМІ повідомили про затримання в.о. заступника голови Федерації профспілок України (ФПУ) Володимира Саєнко за рейдерство та заволодіння чужим майном.
Адвокати Саєнко спростували затримання, при цьому посилаючись на інформацію чергових частин УБОП Києва та МВС України. Як пояснили адвокати, після публікації новини про затримання, вони звернулися до чергової частини УБОП Києва, де їм повідомили, що УБОП не затримував Саєнка, та їм нічого невідомо про його місцезнаходження. Аналогічну інформацію повідомили і в черговій частині МВС.
Лише близько 19:00 адвокатів повідомили про факт затримання та допустили до захисту Володимира Саєнка. Таким чином, у захисту Саєнка виникло перше запитання: чому правоохоронці повідомили ЗМІ про затримання Саєнка раніше, ніж адвокатів?
Ввечері п'ятниці 22 листопада Саєнка було повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Однак, вже ближче до ночі, правоохоронці порушили ще одну справу - за ст. 206 КК України (перешкоджання законній господарській діяльності, яку можна трактувати як «рейдерство»). Справи було об'єднано майже опівночі та вручено повідомлення про підозру.
Читайте також: У Києві затримано в.о. заступника голови Федерації профспілок за підозрою в розкраданні майна, - МВС
Отже, виникло друге запитання: яким чином ЗМІ ще вдень знали про предмет кримінальної справи, яка була порушена лише ввечері?
Саме ці факти, на думку захисників Володимира Саєнка, свідчать про замовний характер кримінального переслідування, бо, вважають вони, новина про затримання була заготовлена раніше - у відповідності до плану дискредитації Володимира Саєнка.
Тож виникає третє запитання: кому потрібне затримання Саєнка та його дискредитація?
Передусім, слід звернути увагу, що події даних кримінальних справ жодним чином не пов'язані з діяльністю Саєнка в ФПУ. Мова йде про господарський спір між фірмою «Росичі», Національною спілкою письменників України та кримською фірмою «Позитив-Південь» - щодо оренди Будинку творчості письменників ім. А.П. Чехова у Ялті.
Даний спір розглядається в судових інстанціях. До останнього часу всі судові рішення приймались на користь фірми «Росичі», яка визнана законним орендарем ялтинського пансіонату. Тут немає жодної кримінальної складової щодо ознак рейдерства - всі дії були визнані судом законними.
Однак, заголовки новин формулюються виключно з акцентом на посаду Володимира Саєнка, як в.о. заступника голови ФПУ. Тож нескладно зрозуміти, що ключовим елементом в даній історії є саме його посада в ФПУ, впевнені адвокати.
Ще одним фактором, який вказує, що завчасно спланована атака на Саєнка зумовлена його посадою, є і те, що через кілька тижнів запланове засідання Ради ФПУ, яка уповноважена вирішувати кадрові питання керівних органів ФПУ. Одним з питань є затвердження Володимира Саєнка на посаді заступника голови ФПУ. Ніхто не буде затверджувати на посаді затриману особу, яка в даний час перебуває під слідством. Схоже, саме на це і зроблено ставку.
А відповідь на запитання, хто бажає зайняти посаду заступника голови ФПУ, дає зрозуміти, кому вигідне затримання Саєнка саме зараз.
Читайте також: МВС не підтвердило факт затримання Володимира Саєнка, - адвокати
На думку експертів, такою особою є Сергій Санченко, який займав цю посаду в 2008-2009 рр. Крім того він займав і посаду директора Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності, з чим була пов'язана певна кількість скандалів та, як повідомляли ЗМІ, кримінальних справ щодо нього.
Сьогодні Санченко не займає публічних посад, однак, на думку деяких спеціалістів, саме він сьогодні збирає т.зв. «відкати» за путівки та за проведені тендери Фонда соцстраху. Наприклад, одним із основних постачальників послуг оздоровлення є ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» - одна із структур ФПУ. На думку спостерігачів, саме контроль за її фінансовими потоками є основною метою Санченка.
До речі, Санченко ніколи не приховував свої амбіції та вже давно намагається повернутись до лав керівництва ФПУ. Однак його кандидатура негативно сприймається серед членів профспілкового руху. Тому арешт саме Саєнка, як сильного та авторитетного керівника, має ще одну мету - показати профспілковим лідерам, що така розправа може бути будь з ким.
За словами адвокатів Саєнка, Санченко та його основний лобіст, голова ФПУ Юрій Кулик не збираються довго чекати. Так, спроба призначення Санченка на посаду заступника в.о. голови ФПУ заплановані на цей понеділок, 25 листопада.
В той же час, звільнення Володимра Саєнка виглядає малоймовірним, оскільки щодо нього судом обрано безпрецедентну за розміром заставу - 7 млн грн. Адвокати побоюються, що навіть якщо б змогли зібрати кошти для внесення застави, то Саєнко все одно не зможе вийти на свободу - правоохоронці готують нові види обвинувачень. Так, за даними адвокатів, в його робочому кабінеті ніби то знайшли «білий порошок» та боєприпаси.