В Аргентині помер диктатор Хорхе Рафаель Відела, "президент де-факто" періоду так званої Брудної війни. Він був притягнутий до кримінальної відповідальності і засуджений до різних термінів тюремного ув'язнення за злочини проти людства, скоєні військовою хунтою у 1970-1980-х рр.
В Аргентині помер диктатор Хорхе Рафаель Відела (на фото), "президент де-факто" періоду так званої Брудної війни. Він був притягнутий до кримінальної відповідальності і засуджений до різних термінів тюремного ув'язнення за злочини проти людства, скоєні військовою хунтою у 1970-1980-х рр.
Читайте також: Аргентинський диктатор Відела засуджений за крадіжку дітей (відео)
Колишній правитель Аргентини помер у віці 87 років у в'язниці, де він відбував покарання у вигляді декількох довічних ув'язнень, повідомляє Associated Press з посиланням на голову Федеральної тюремної служби Віктора Хортеля. Уточнюється, що смерть викликана природними причинами.
Аргентинська "Брудна війна" - загальна назва заходів державного тероризму (масові викрадення, тортури і страти без суду), що вживалися аргентинськими диктатурами і досягли найвищої точки під час правління останньої військової хунти у 1976-1983 рр. "Брудна війна" була частиною операції "Кондор" - кампанії з переслідування членів опозиції (в основному комуністів і соціалістів) у країнах Південної Америки. Ця операція проводилася диктаторськими режимами Аргентини, Бразилії, Уругваю, Парагваю і Болівії за підтримки спецслужб США.
Правителем Аргентини в роки "Брудною війни" був генерал Хорхе Відела. 25 березня 1976 р. армія під його керівництвом здійснила військовий переворот і повалила Президента Ісабель Перон. До краху хунти, до чого призвела поразка Аргентини у Фолклендській війні, її членами були вбиті 11 тис. чоловік. Ще 30 тис. противників диктатури зникли безвісти, а 60 тис. зазнали тортур і тривалих термінів ув'язнення.
Читайте також: Колишній аргентинський диктатор Відела вперше зізнався у 8 тисячах убивств
У липні 2012 р. Відела і його наступник Рейнальдо Біньоне були визнані аргентинським судом винними в організації викрадення дітей у жінок-політв'язнів. Прихильники хунти віднімали немовлят у їхніх матерів і віддавали до офіцерських родин, а самих жінок, як правило, вбивали. Відела і Біньоне були засуджені до 50 і 30 років в'язниці відповідно.
Однією з найбільш відомих форм розправи членів хунти над своїми політичними супротивниками стали "польоти смерті". За допомогою наркотичних речовин, зокрема тіопенталу натрію, дисидентів вводили в неадекватний стан, завантажували на облавок літака або вертольота і скидали у воду - естуарій Ла-Плата або Атлантичний океан. За словами колишнього офіцера ВМС Аргентини Альфредо Силінго, тільки у 1977-1978 рр. було здійснено близько 200 "польотів смерті".
Фотогалерея: Помер Хорхе Відела
Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року в Аргентині розпочався суд над посібниками військової хунти, що правила у країні у 1976-1983 рр. Звинувачення у злочинах проти людяності були висунуті 68 військовим морякам, льотчикам і цивільним особам, які брали участь у "Брудній війні" - розправах над лівими активістами, що протистояли диктатурі. Їх підозрюють у викраденнях людей, тортурах і вбивствах опозиціонерів, а також участі у "польотах смерті".