Режим Башара Асада в Сирії має намір атакувати повстанців за допомогою хімічної зброї. Про це повідомив британський міністр закордонних справ Вільям Хейг.
Режим Башара Асада в Сирії має намір атакувати повстанців за допомогою хімічної зброї. Про це повідомив британський міністр закордонних справ Вільям Хейг. Він уточнив, що дані були придбані за допомогою розвідслужб, і тому він не може розкривати подробиць, передає ВВС.
Раніше на цьому тижні про можливе застосування хімічної зброї сирійським урядом заявив Вашингтон. Тим часом, генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй (ООН) Пан Гі Мун зазначив, що не володіє підтвердженими відомостями, що Дамаск готується застосувати хімічну зброю.
У Дамаску ж заявляють, що НАТО використовує тему хімічної зброї як привід для військового вторгнення. "Заходу потрібен привід для безпосереднього втручання в справи нашої країни. Згадайте, як виправдовувалося вторгнення в Ірак у 2003 р. Ніякої зброї масового ураження там в результаті не знайшли", - прокоментував ситуацію віце-прем'єр Сирії Кадрі Джаміль.
Читайте також: У Сирії вважають "змовою" заяви Заходу про застосування в країні хімічної зброї
Напередодні повстанці в Сирії оголосили міжнародний аеропорт Дамаска зоною бойових дій. Як заявив їхній речник, цей об'єкт є законною ціллю. Він попередив, що цивільні особи на землі, а також літаки можуть наближатися до нього тільки на власний ризик.
Тим часом сирійські активісти повідомили, що урядові війська направляють підсилення до околиць Дамаска, які утримують повстанці, і вочевидь готуються до нового наступу.
До цього переговори з приводу сирійського конфлікту, які провели державний секретар США Хілларі Клінтон, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав у Сирії Лахдар Брагімі, не дали ніяких результатів.
Іноземні авіакомпанії переважно зупинили рейси до Дамаска ще минулого тижня з посиленням боїв між силами влади й опозиції в околицях летовища.
Сирія вважається власником великого арсеналу хімічної зброї і її носіїв.
США та інші західні країни багато разів попереджали, що влада Сирії, можливо, готується використати проти повстанців хімічну зброю, і застерігали, що таке використання стало б підставою для зовнішнього воєнного вторгнення.
Сирія у відповідь уже не раз заявляла, що категорично виключає можливість вдатися до хімічної зброї проти своїх громадян, хоча попереджала, що таке використання було б можливе проти ймовірного зовнішнього агресора.
Читайте також: США застерігають Сірію від застосування хімзброї
Нещодавно генеральний секретар Організації об'єднаних націй (ООН) Пан Гі Мун дав зрозуміти, що не схвалює ідею надання політичного притулку Президенту Сирії Башару Асаду як один з елементів майбутньої угоди про закінчення військових дій в країні. До цього російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв у відповідь на запитання, чи готова Росія надати притулок Асаду, заявив, що у Росії немає яких-небудь особливих відносин з діючим Президентом Сирії. Російський прем'єр зазначив, що якихось спеціальних відносин з Асадом, які були у Радянського Союзу з його батьком, у Москви зараз немає. "У наші завдання не входить підтримка такого роду режимів у що б то не стало", - підкреслив Медведєв.
Сам Асад в інтерв'ю Russia Today на початку листопада 2012 заявив, що "народжений в Сирії і повинен жити і померти в цій країні.
Як повідомлялося, на турецько-сирійському кордоні буде розміщена система протиракетної оборони (ПРО) Patriot.
По темі: НАТО розмістить систему ПРО Patriot на турецько-сирійському кордоні
Це рішення було прийнято на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, що відбулася сьогодні в штаб-квартирі альянсу в Брюсселі. Ракети повинні будуть забезпечити безпеку на турецькій територіїї.
Відзначимо, сирійські опозиціонери досягли принципової згоди про створення єдиної групи - Сирійської національної коаліції. За неофіційною інформацією, главою Сирійської національної коаліції може стати видатний опозиціонер Ріяд Сейф, який і запропонував початковий план консолідації сирійської опозиції.
Сирійську національну коаліцію в якості законного уряду визнали Франція, Великобританія, країни Перської затоки і країни - члени Ліги арабських держав.
Читайте також: Євросоюз визнав опозицію законним урядом Сирії
Також Каїрі на зустрічі представників сирійських антиурядових сил прийнято рішення про формування нового виконавчого органу. До складу Політичної асамблеї (political assembly) увійдуть 11 осіб, які будуть обрані за підсумками роботи першої повної зустрічі 60 представників коаліції.
Головою Політичної асамблеї стане чинний президент коаліції ісламський проповідник Ахмед Моаз аль-Хатіб. Крім того, до її складу увійдуть два його заступники та генеральний секретар організації - підтримуваний Катаром підприємець Мустафа Сабах. Примітно, що саме його експерти вважають найбільш впливовою політичною фігурою в новому органі.
Збройне протистояння в Сирії триває з березня 2011 р. Країна потрапила в число держав Близького Сходу і Північної Африки, які зазнали громадянського підйому, відомого як "арабська весна". Спочатку дії опозиції, за рідкісним винятком, носили мирний характер, проте згодом переросли у збройний конфлікт з урядовими військами. Зараз антиурядові сили звинувачують Асада в жорстокості і застосуванні зброї проти мирних громадян. На цьому тлі офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям політичних вимог у країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані США, Туреччиною і монархіями Перської затоки. За деякими оцінками, кількість жертв конфлікту в Сирії вже перевищила 35 тис. осіб.