Сирійська армія і сили безпеки проводять масштабну операцію, намагаючись взяти під контроль передмістя на півночі і сході Дамаску і вибити звідти формування повстанців, передає BBC.
Сирійська армія і сили безпеки проводять масштабну операцію, намагаючись взяти під контроль передмістя на півночі і сході Дамаску і вибити звідти формування повстанців, передає BBC.
Як повідомляють сирійські антиурядові активісти, після артилерійського обстрілу більше 2 тис. військових у супроводі 50 одиниць бронетехніки рано вранці увійшли до передмість сирійської столиці.
За словами місцевих жителів, звідти лунають вибухи і звуки запеклої перестрілки.
Повстанський рух поступово наближається до столиці, чиї передмістя населені переважно консервативними мусульманами-сунітами.
Є повідомлення, що в ході зіткнень, які представники сирійської опозиції називають найбільш серйозними за 10 місяців хвилювань, убиті десятки людей. Схожі дані надходять з міста Ранкус, розташованого за 30 км на північ від Дамаску.
Всі ці повідомлення практично неможливо підтвердити з незалежних джерел.
Нагадаємо, вчора Ліга арабських держав (ЛАД) оголосила про рішення припинити діяльність своїх спостерігачів в Сирії через те, що влада країни продовжує використовувати силу проти учасників антиурядових виступів. У відповідь уряд Сирії заявив, що здивований таким рішенням і жалкує про це
На думку сирійської опозиції, Президент Башар Асад використовував присутність спостерігачів ЛАД в країні, щоб виграти час.
Увага політиків і дипломатів тепер, судячи з усього, переключиться на Раду Безпеки ООН, яка може поставити на голосування проект нової резолюції по Сирії в найближчі дні.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив із цього приводу, що спочатку Москва хотіла б ознайомитися з доповіддю спостерігачів ЛАД, а вже потім обговорювати сирійську ситуацію в Раді Безпеки. За словами Лаврова, Росія, навпаки, виступає за збільшення кількості іноземних спостерігачів в Сирії.
Наприкінці січня глава російського МЗС стверджував, що Москва готова організувати в себе прямі переговори між протиборчими сторонами в сирійському конфлікті.
Генеральний секретар ЛАД Набіль аль-Арабі виступить у Раді Безпеки ООН у вівторок. Він також збирається провести переговори з російськими дипломатами, намагаючись переконати їх підтримати нову резолюцію по Сирії.
Нагадаємо, міністри закордонних справ країн ЛАД склали новий проект рекомендацій щодо припинення насильства в Сирії. Згідно з новим планом, Президент Сирії Башар Асад повинен передати всі владні повноваження своєму першому заступникові сформувати уряд національної єдності, який має підготувати і провести дострокові парламентські і президентські вибори.
Проект включає в себе 15 рекомендацій, які будуть узяті за основу остаточної офіційної заяви ЛАД з цього питання. Згідно з проектом, країни ЛАД мають намір сприяти уряду національної єдності, а також фінансувати і підтримувати перебудову і модернізацію внутрішніх сил безпеки Сирії.
Початковий план ЛАД по врегулюванню сирійського конфлікту не приніс ніяких плодів. Згідно з угодою, досягнутою у листопаді 2011 р. між Дамаском і ЛАД, влада Сирії зобов'язалася припинити насильство, налагодити діалог з опозицією, впустити в країну міжнародних спостерігачів і звільнити політичних ув'язнених. Під тиском санкцій Дамаск дозволив роботу спостерігачів ЛАД на території країни. Однак спостерігачі заявили, що вимоги Асадом виконані не були. Незабаром після початку роботи місії, ЛАД вирішила не направляти більше в країну своїх спостерігачів.
Через нездатність Дамаску зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів Євросоюз і США застосували проти Сирії політику розширення економічних санкцій. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, у свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації. 23 січня рада міністрів закордонних справ країн ЄС прийняла рішення про розширення санкцій, накладених на Сірію.
З березня 2011 р. в Сирії тривають масові безлади і збройні виступи проти уряду країни. Протестуючі вимагають відставки Президента Асада і проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок, однак керівники опозиції під різними приводами відмовляються йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. За даними ООН, жертвами кровопролиття стали вже більше 6 тис. чоловік.