ua en ru

Сирійська опозиція: За три дні в країні загинули не менше 250 людей

Автор: RBC.UA
За даними антиурядового Сирійської національної ради, жертвами зіткнень, що спалахнули з новою силою з 19 грудня ц.р, стали не менше 250 людей.

За даними антиурядового Сирійської національної ради, жертвами зіткнень, що спалахнули з новою силою з 19 грудня ц.р, стали не менше 250 людей.

За заявою правозахисної організації Syrian Observatory for Human Rights, 20 грудня 2011 р. неподалік від села Кансафра в провінції Ідліб в ході зіткнення з урядовими військами загинуло більше 110 осіб, більшість з яких становили перебіжчики - колишні солдати сирійської армії. Днем раніше, за даними правозахисників, було вбито ще як мінімум 70 повстанців. Також повідомляється, що сьогодні в провінціях Ідліб, Хомс, Хама та Дераа в цілому загинули 12 людей.

У зв'язку з посиленням кровопролиття Сирійський національна рада звернулася до СБ ООН з проханням оголосити райони зіткнень армії і повстанців ", що охороняється зоною". Опозиція також закликає РБ ООН і Лігу арабських держав вжити заходів для захисту мирного населення в цих районах. Для цього сирійська опозиція закликала до негайного проведення екстреної наради Ради Безпеки ООН і ЛАД для обговорення ескалації насильства на північному заході країни. Франція, яка є постійним членом Ради Безпеки, підтримала цей заклик.

У свою чергу, влада США висловила стурбованість черговою ескалацією конфлікту в Сирії і знову закликала Президента країни Башара Асада скласти повноваження, передає Associated Press. Згідно з офіційною заявою Білого Дому, режим Асада не викликає довіри і діє врозріз із запропонованим ЛАД протоколом про мирні ініціативи. За словами прес-секретаря Білого Дому Джея Карні, нові спалахи насильства на північному заході Сирії є грубим порушенням зобов'язань, узятих Дамаском при підписання мирного плану ЛАД.

"Ми закликаємо небагатьох прихильників Сирії попередити Дамаск, що якщо ініціатива ЛАД буде знову не реалізована цілком і повністю, міжнародне співтовариство буде змушене вжити додаткових заходів для чинення тиску на режим Асада, щоб зупинити репресії", - заявив Карні.

"Асад повинен розуміти, що за кожним його кроком спостерігає весь світ, і ні світова спільнота, ні сирійський народ не визнають легітимність його влади", - додав прес-секретар.

Варто відзначити, що позавчора міністр закордонних справ Сирії Файсал Мекдад підписав пропонований ЛАД договір про допуск її спостерігачів на територію країни. У рамках протоколу по мирних ініціатив 22 грудня 2011 р. в Сирію прибуде передова група спостерігачів ЛАД, метою якої стане підготовка візиту і маршруту основної місії з 150 міжнародних спостерігачів.

В умови договору також входить виведення військ з міст, які виступили проти режиму сирійського Президента Башара Асада, звільнення політичних ув'язнених і початок діалогу з опозицією.

З березня 2011 р. в Сирії тривають масові безлади і збройні виступи проти уряду країни. Протестуючі вимагають відставки Асада і проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок опозиції, проте керівники опозиції під різними приводами відмовляються йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. Раніше ЛАД призупинила членство Сирії і ввела стосовно держави ряд економічних санкцій.

Крім того, до цих пір неясно точна кількість загиблих з кожної із сторін, так як дані опозиції, яка повідомляє про 4 тис. убитих, неможливо перевірити. У свою чергу сирійська влада заявляє про те, що в деяких районах їм протистоять добре озброєні групи терористів, і саме тому доводиться використовувати армійські підрозділи.

9 грудня з'явилася заява Асада в якій він заперечує свою причетність до вбивств учасників антиурядових демонстрацій. Асад заявив, що не віддавав збройним силам країни наказу про придушення демонстрацій.

"Сирія не вбиває своїх громадян... Так чинять тільки в тих країнах, де при владі стоять божевільні", - заявив Асад у своєму інтерв'ю. Він також додав, що "більшість загиблих була прихильниками уряду, а не в опозиції".

Слід зазначити, що вчора Асад підписав декрет про застосування страти для осіб, яких суд визнає винними в постачаннях зброї тим, кого влада називає "терористами".