Сирійська влада приступила до виведення військ з міст, передає Associated Press. Такі дії офіційний Дамаск зробив у відповідності з планом спецпосланця Організації Об'єднаних Націй і Ліги арабських держав (ЛАД) Кофі Аннана.
Сирійська влада приступила до виведення військ з міст, передає Associated Press. Такі дії офіційний Дамаск зробив у відповідності з планом спецпосланця Організації Об'єднаних Націй і Ліги арабських держав (ЛАД) Кофі Аннана.
"Військові підрозділи почали залишати усі міста, з відносно спокійних вони повертаються в місця постійної дислокації. У населених пунктах, де влада стикалася з найбільш запеклим опором, підрозділи, що виводяться, будуть зосереджуватися на околицях", - повідомило агентству джерело в уряді.
План спецпосланця ООН передбачає виведення військ за межі населених пунктів до 10 квітня ц.р. Крім того, згідно з планом Аннана, для врегулювання конфлікту обидві сторони повинні припинити вогонь, всім постраждалим повинна бути надана гуманітарна допомога.
Також в документі є положення про початку політичного діалогу, виключення втручання в ситуацію ззовні і створення ефективного механізму моніторингу за виконанням цих вимог.
Нагадаємо, декількома днями раніше офіційний Дамаск заявив, що революція в Сирії завершилася, і опозиція залишила спроби повалити уряд. Асад раніше заявив, що приймає план мирного врегулювання, запропонований Аннаном. Однак, незважаючи на заяву Президента, бойові дії в країні тривали.
Жорстку позицію по Сирії займають США. 1 квітня в Стамбулі на зустрічі "Друзів Сирії" Державний секретар США Хілларі Клінтон оголосила про збільшення американської допомоги сирійської опозиції в два рази - до 12 млн дол. Також США ввели санкції проти членів сирійського уряду.
В Сирії з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції, яке загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. Сирійська опозиція, яку координує так звана "Сирійська національна рада", що базується за кордоном, вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення.
Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів".
Через нездатність Дамаску зупинити кровопролиття Євросоюз і США раніше розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, у свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.
За останніми оцінками Організації Об'єднаних Націй, за час конфлікту в Сирії загинули вже понад 9 тис. цивільних осіб.