ua en ru

Сирія почала військову операцію на кордоні з Туреччиною

Автор: RBC.UA
Армія Сирії почала чергову військову операцію в країні, щоб припинити виступи проти влади. За даними представників протестуючих, сьогодні підрозділи сирійський Збройних сил увійшли в село Бдама, яка знаходиться неподалік від кордону з Туреччиною.

Армія Сирії почала чергову військову операцію в країні, щоб припинити виступи проти влади. За даними представників протестуючих, сьогодні підрозділи сирійський Збройних сил увійшли в село Бдама, яка знаходиться неподалік від кордону з Туреччиною. Є відомості, що військові зайняли село за підтримки не менше шести танків. Про це повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.

Нагадаємо, раніше сірійські власті повідомляли, що екстремістські групи, які нападають на працівників правоохоронних органів та урядові установи, отримують зброю з території Туреччини.

Бдама розташована неподалік від міста Джіср еш-Шугуров, де нещодавно було вбито більше 100 сирійських військовослужбовців і співробітників поліції. Влада провела військову операцію в населеному пункті, щоб повернути його під свій контроль.

Напередодні армія Сирії також зайняла місто Маарат ан-Нуман, яке розташоване на ключовій автотрасі держави, яка зв'язує його столицю Дамаск з найбільшим містом Алеппо.

Нагадаємо, що 8 червня 2011 р. Великобританія, Франція, Німеччина і Португалія представили в Раді Безпеки ООН новий проект резолюції по Сирії. У проекті резолюції міститься засудження уряду Сирії за жорстоке придушення акцій протесту. На відміну від резолюції щодо Лівії даний документ не передбачає проведення військової операції проти влади Сирії або введення санкцій.

Але посол РФ в ООН Віталій Чуркін вже заявив, що Росія не підтримає дану резолюцію. За його словами, ухвалення такої резолюції може викликати протилежний ефект.

З середини березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними заворушеннями в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники заворушень вимагають відставки президента Башара Асада та проведення політичних реформ.

Сирійська влада жорстко присікає несанкціоновані акції протесту з допомогою армійських підрозділів. У число каральних заходів входить також відмова у медичній допомозі. Правозахисні організації заявляють, що з початку заворушень у ході вуличних безладів було вбито понад 1 тис. осіб. У свою чергу сірійське керівництво заявляє, що серед убитих - чимало поліцейських і військовослужбовців урядової армії.