Голова КНР Сі Цзіньпін на закритті Всекитайських зборів народних представників виступив з промовою, в якій визначив завдання і прояснив цілі Китаю на найближчу перспективу. За його словами, китайське суспільство не збирається звертати зі шляху соціалізму, який, проте, має "національну специфіку". Саме цей шлях глава держави назвав запорукою досягнення "китайської мрії".
Глава КНР Сі Цзіньпін (на фото) на закритті Всекитайських зборів народних представників виступив з промовою, в якій визначив завдання і прояснив цілі Китаю на найближчу перспективу. За його словами, китайське суспільство не збирається звертати зі шляху соціалізму, який, проте, має "національну специфіку". Саме цей шлях глава держави назвав запорукою досягнення "китайської мрії".
Генсек Компартії Китаю відзначив, що КНР поки знаходиться на початковому етапі розвитку соціалізму. Він також підкреслив, що державі необхідно відмовитися від контролю над тими питаннями, які здатен вирішувати ринок, для того, щоб уникнути зайвої бюрократизації. За словами Сі Цзіньпіна, держава скоротить сферу застосування своїх функцій на третину.
Лінію на боротьбу з бюрократизацією доповнить війна з корупціонерами, яка велася і за попередника Сі Цзіньпіна, Ху Цзіньтао. Глава комуністів також закликав партійних працівників і чиновників на місцях відмовитися від "зайвого марнотратства".
Читайте також: Держрада Китаю затверджена в новому складі (фото)
Освітлюючи питання зовнішньої політики, Сі Цзіньпін завірив присутніх у тому, що Китай виступає за мирне співіснування зі всіма країнами, але в той же час звернувся до солдатів і офіцерів Народно-визвольної армії із закликом "бути готовими вигравати війни" у разі небезпеки для суверенітету Китаю.
Сі Цзіньпін офіційно був обраний головою КНР 14 березня на п'ятирічний термін. На вказаній посаді Си Цзіньпін змінив Ху Цзіньтао, який обіймав посаду протягом 10 років. Крім того, новий глава республіки призначений керівником Центральної військової ради КНР. Зайнявши в цілому чотири керівні посади, Сі Цзіньпін об'єднав в своїх руках партійне, державне і військове управління.
Читайте також: Прем'єром Держради Китаю став екс-губернатор Лі Кецян (фото, відео)
Нагадаємо також, що Лі Кецян офіційно змінив Вень Цзябао на посаді прем'єра Держради. Лі Кецян раніше займався питаннями економічного розвитку, регулювання цін, фінансів, макроекономічного управління китайською економікою. У період з 1998 по 2004 рр. він обіймав посаду губернатора провінції Хенань, поки не очолив відділ партії в Лаоніні.
Крім того, депутати першої сесії 12 скликання Всекитайських зборів народних представників КНР затвердили склад Державної ради республіки. Чжан Гаолі, Лю Яндун, Вань Ян і Ма Кай отримали портфелі віце-прем'єрів. Членами держради стали Ян Цзін, Чан Ванцюань, Ян Цзечі, Го Шенкунь і Ван Юн.
Міністром закордонних справ затверджений Ван І, який до цього курирував в Міністерстві закордонних справ відносини з Тайванем. Новим міністром оборони став Чан Ваньцюань.
Читайте також: Главою КНР обраний Сі Цзіньпін (фото, відео)
Сюй Шаоши затверджений на посаді голови Державного комітету у справах розвитку і реформ. Лоу Цзівея і Гао Хучен отримали портфелі міністра фінансів республіки і міністра комерції КНР відповідно.
Глава Центрального банку КНР Чжоу Сяочуань зберіг свою посаду. Проте, експерти відзначають, що, незважаючи на переобрання на посаді глави ЦБ, Чжоу Сяочуань незабаром повинен покинути свою посаду через досягнення граничного віку для чиновника. Його можливий відхід насамперед пов'язують із завершенням програми з підвищення рівня конвертованості юаня. Очікується, що національна валюта КНР отримає статус частково конвертованої вже до 2015 р. Зараз його курс жорстко контролюється державою.