Швейцарський банк UBS оштрафовано на суму близько 1,4 млрд швейцарських франків (1,5 млрд дол) за маніпуляції ставкою Libor. На думку фахівців банку, накладення штрафу призведе UBS до чистих збитків за підсумками IV кварталу 2012 р.
Швейцарський банк UBS оштрафовано на суму близько 1,4 млрд швейцарських франків (1,5 млрд дол) за маніпуляції ставкою Libor. Про це йдеться в опублікованому сьогодні повідомленні банку.
Як випливає з матеріалів UBS, керівництво банку визнало, що 36 трейдерів, що працювали в різних відділеннях UBS по всьому світу, маніпулювали Libor в період 2005-2010 рр. У зв'язку з ситуацією, що склалася банк вже залишили 25-30 співробітників. На думку фахівців банку, накладення штрафу призведе UBS до чистих збитків за підсумками IV кварталу 2012 р.
Кошти будуть виплачені регулюючим органам трьох різних країн. Банк направить 1,2 млрд дол американському Міністерству юстиції США та Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США, 160 млн фунтів стерлінгів (260 млн дол) - британському Управлінню з фінансових послуг і 59 млн швейцарських франків (64,7 млн дол) - Швейцарської службі з нагляду за фінансовими ринками.
На думку фахівців банку, накладення штрафу призведе UBS до чистих збитків за підсумками IV кварталу 2012 р.
Читайте також: У відношенні британського банку Barclays ініційовано ще два нових розслідування
Швейцарський банк UBS був заснований більше ста років тому, проте в своєму нинішньому вигляді був сформований в 1998р., після злиття Union Bank of Switzerland і Swiss Bank Corporation. В даний час це міжнародна компанія, що надає фінансові послуги приватним, корпоративним і інституційним клієнтам. Штаб-квартири банку розташовані в Базелі і Цюріху. Число співробітників складає 63,5 тис.
Розрахунок ставки Libor неодноразово піддавався критиці, починаючи з фінансової кризи 2008 р., коли міжбанківські позики вичерпалися і банки були змушені визнавати розмір ставки, що базується на оцінках, а не на показниках реальних угод, що дозволило тримати її на штучно низькому рівні. Так, глава Федеральної резервної системи США Бен Бернанке звертав увагу на те, що "система Libor структурно дисфункціональних" і цей недолік необхідно виправити.
Зазначимо, що UBS став другим після британського Baclays банком, який визнав свою відповідальність за відповідні махінації. Співробітники банку в період 2005-2009 рр.. неодноразово маніпулювали ставкою, що призвело до виплати штрафу банком в 450 млн дол владі Великобританії і США, а також до відставок виконавчого директора Barclays Боба Даймонда і голови ради директорів Маркуса Ейджіуса.
Читайте також: За неофіційними даними, ще 9 великих світових банків звинувачуються в маніпулюванні ставкою LIBOR
На початку вересня стало відомо, що аналогічні підозри виникли у відносно британського банку RBS. Повідомлялося, що кредитна організація може бути оштрафована на суму від 200 до 300 млн фунтів. У серпні 2012 р. глава банку RBS заявляв про готовність фінансової організації "понести будь-яке покарання" за участь у маніпуляціях з LIBOR. У липні британські ЗМІ повідомляли, що RBS і швейцарський банк UBS відіграли головну роль у махінаціях на ринку міжбанківського кредитування. Втрати британської казни від націоналізації RBS досягли 24 млрд фунтів.
Розслідування махінацій з LIBOR було розпочато в 2008 р. і, крім Barclays, торкнулося таких великих банків, як Royal Bank of Scotland, Lloyds Banking Group, Citigroup, HSBC, UBS і Deutsche Bank, причому Barclays став першим банком, який визнав свою відповідальність. Як з'ясувало слідство, співробітники Barclays в період з 2005 р. по 2009 р. неодноразово маніпулювали ставкою LIBOR.
Читайте також: Управління фінансового нагляду Великобританії вирішило не відмовлятися від Libor
Цілком імовірно, що список оштрафованих кредитних організацій розшириться, оскільки в даний час регулятори в США, Європі та Азії перевіряють найбільші світові банки, які також підозрюються в маніпулюванні ставками міжбанківського кредитування. Увага регулюючих органів привернули такі фінансові гіганти, як Citigroup, JP Morgan і Deutsche Bank. На думку наглядових відомств, дані дії могли вплинути на вартість запозичень для мільйонів клієнтів банків.
Раніше європейські регулятори запропонували ввести кримінальне покарання за махінації з ключовими ставками. Єврочиновники наполягають на зміні законодавства, яке в даний час дозволяє здійснювати інсайдерські операції та інші порушення, зокрема маніпулювати ставкою LIBOR, яка є основою для кредитування та укладення інших похідних контрактів по всьому світу.
LIBOR є визнаним індикатором фінансових ресурсів, основною ставкою на міжбанківському ринку, за якої банки кредитують один одного.