Схеми, організовувані України по отриманню газу в Європі, нагадують шахрайські.
Схеми, організовувані України по отриманню газу в Європі, нагадують шахрайські. Про це заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер в програмі "Вести в суботу".
"Що стосується питання реверсних поставок газу з території Європейського Союзу на Україну. Ми добре знаємо про ці плани, але у нас є підозра, що ніяких реверсних поставок. Взагалі, де-факто - фізично газу не передбачається, передбачається використовувати "газпромівський" газ в якийсь віртуальний реверс", - сказав Міллер.
Він підкреслив, що "газпромівський" газ заходить в Європу і тут же повертається в Україну. "Він не просто так закачується: на кордоні робиться закольцовка, і на газовимірювальній станції показується, нібито, певні обсяги" газпромівського "газу в реверсному режимі поставляються в Європу, а відповідно - на європейський ринок. Це схеми, які нагадують якісь шахрайські схеми . З ними просто-напросто треба розбиратися ", - зазначив Міллер і додав:" Якщо ми говоримо про Україну і надії України, що вона зможе закуповувати газ десь на спотових майданчиках в Європі, то сьогодні на всіх спотових майданчиках ціна газу вища, ніж за довгостроковими контрактами "Газпрому". Буквально минулого тижня на торговельному майданчику Великобританії газ коштував 800 дол. Наше розуміння і наше бачення - Україна спотових цін не витримає ", - заявив Міллер.
Читайте також: Україна з 1 квітня буде імпортувати з Польщі 5 млн куб. м газу на добу
Нагадаємо, що з 1 квітня Україна буде імпортувати з Польщі 5 млн куб. м газу на добу. У "Укртансгазе" повідомили, що з 1 листопада здійснюється транспортування природного газу в Україну по газопроводу Ду500. З 1 січня 2013 р. по 17 березня 2013 р. надходження природного газу в ГТС України становили до 2 млн куб. м на добу. "З 1 квітня 2013 р. у відповідності з підписаним контрактом між НАК "Нафтогаз України" і RWE обсяг надходжень становитиме 5 млн куб. М на добу", - повідомили в "Укртрансгазі".
Раніше повідомлялося, що максимальний обсяг газу, який Україна зараз технічно може отримувати з Польщі, не перевищує 600 млн куб. м в рік.
Також повідомляється, що Україна може почати поставки газу з Румунії обсягом до 5 млн куб. м на добу і зі Словаччини обсягом до 10 млрд куб. м в рік. Досі Україна заявляла, що вже до травня цього року імпортує перші 5 млрд куб. м газу у альтернативного російському "Газпрому" постачальника - німецької RWE. Ще до 7 млрд куб. м будуть поставлятися із Словаччини та Румунії після укладення угод з цими країнами, повідомляв заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун.
Читайте також: Україна може щорічно імпортувати через Угорщину 5 млрд куб. м газу
Україна вже почала імпорт газу з Європи через Угорщину. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, Україна може щорічно імпортувати через територію Угорщини 5 млрд куб. м природного газу, що закуповується на спотових ринках. За словами міністра, природний газ постачатиметься в Україну в рамках контракту між німецькою RWE і НАК "Нафтогаз України". Ставицький підкреслив, що через територію Польщі в реверсному режимі є можливість поставляти 2 млрд куб. м газу.
Раніше високопоставлене джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявив, що з Угорщини країна може отримувати максимально до 1 млрд куб. м газу щорічно. Експерти видання "Дзеркало тижня. Україна" говорили про те, що якщо використовувати можливості Словаччини, Угорщини, Польщі та Румунії, то реальний реверс газу з Європи в Україну можливий в обсязі до 16 млрд куб. м в рік. Але не в обсязі 30 млрд куб. м, як обіцяють українські політики.
Читайте також: Україна в січні-лютому скоротила транзит газу на 24,3%, імпорт - на 23,2%
Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменистані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.
Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.