Shell на першому етапі інвестує 410 млн дол. в розробку Юзівського родовища. Про це сьогодні заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.
Shell на першому етапі інвестує 410 млн дол. в розробку Юзівського родовища. Про це сьогодні заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.
"Згідно з договором, на першому етапі компанія Shell зобов'язалася виконати геологічну розвідку й інвестувати 410 млн дол., які будуть витрачені в найближчі 3-5 років", - сказав міністр.
За словами міністра, уряд вже до 2015 р. очікує отримати перші результати по Юзівській ділянці.
"Перші результати інвестпрограми ми очікуємо отримати вже до 2015 р. За оптимістичним сценарієм компанії Shell, видобуток на Юзівській ділянці буде становити майже 20 млрд куб. м на рік", - резюмував Ставицький.
Також Міністерство енергетики та вугільної промисловості найближчим часом чекає підписання двох договорів про розподіл продукції - на Олеському родовищі і Скіфській площі. "Найближчим часом повинні бути підписані ще два договори про розподіл продукції. Один з них - це Олеське родовище Львівської і Івано-Франківської областей, а також Скіфська площа шельфу Чорного моря", - заявив Ставицький.
Читайте також: Україна і Shell підписали в Давосі угоду про видобутку сланцевого газу
Раніше міністр екології України Олег Проскуряков заявляв, що загальні інвестиції Shell в Юзівське родовище складуть від 10 до 50 млрд дол.
Нагадаємо, 24 січня 2012 р. Україна і англо-голландський нафтогазовий концерн Royal Dutch Shell у Давосі підписали угоду про розподіл продукції (УРП) від видобутку сланцевого газу на Юзівському родовищі в Харківській і Донецькій областях.
За умовами угоди, Shell звільняється від сплати податків і зборів на загальну суму до 80 млн дол. у рік. Проектом угоди передбачені санкції до держави, у разі несвоєчасного повернення ПДВ - пеня у розмірі 120% облікової ставки НБУ за кожен день прострочення. На інвестора не поширюється дія будь-яких нормативних документів уряду України, органів місцевого самоврядування, якщо вони обмежують права інвестора. Перевірки діяльності Shell і "Надра Юзівська" повинні здійснюватися одним держорганом і не частіше одного разу на три роки, а їх тривалість не може перевищувати 10 днів.
Читайте також: Україна повністю забезпечить себе газом через 5 років, - Ставицький
Також за підписання договору про розподіл продукції на Юзівському родовищі Shell і "Надра Юзівська" перерахують до бюджету бонус у розмірі 25 млн дол., при початку першої розробки - ще 50 млн дол., отриманні першого газу - ще 25 млн дол., а при досягненні пікового рівня видобутку - 100 млн дол. Частка держави при поділі прибуткової вуглеводневої продукції, яка видобуватиметься в рамках угоди про розподіл продукції (УРП) з Shell і "Надра Юзівська" на Юзівській ділянці буде становити 31-60%. Частка держави буде змінюватися в залежності від витрат на видобуток вуглеводнів у попередньому періоді.
Прогнозні ресурси Юзівського газового родовища оцінюються в 2-4 трлн куб. м. газу. Це площа сланцевого газу, в якому Україна бачить альтернативу дорогому російському газу.
Якщо з видобутком сланцевого газу на сході України вже практично все вирішено, то аналогічні програми на заході пригальмували в Івано-Франківській і Львівській облрадах. Опозиційні партії, які складають там більшість, виступають проти розробки сланців в Україні через шкоду такого виробництва для навколишнього середовища. Технологія фрекінгу, як правило, призводить до виключення великих земельних площ з ризиком незворотної втрати родючих ґрунтів, до витрат значних обсягів води (від 5 до 20 тис. кубометрів на одну свердловину), а також до забруднення водоносних горизонтів і втрати питних підземних джерел.
Зараз Україна платить Росії близько 430 дол. за 1 тис. куб м газу, згідно з газовими угодами 2009 р.
Читайте також: Shell вкладе в Юзівське родовище від 10 до 50 млрд дол
Royal Dutch Shell - найбільша за ринковою вартістю в Європі нафтова компанія. Чистий прибуток британо-голландського гіганта (що доводиться на акціонерів материнської компанії) за 9 місяців 2012 р. знизився на 18% - до 19,9 млрд дол. проти відповідного показника річної давності на рівні 24,42 млрд дол.