Шаттл "Атлантіс" відправився в останній політ цього року

Вівторок 17 листопада 2009 09:35
Автор: RBC.UA
На космодромі на мисі Канаверал в американському штаті Флорида стартував шатл "Атлантіс", який повинен доставити на Міжнародну космічну станцію вантаж запасних частин, повідомляє ВВС.

На космодромі на мисі Канаверал в американському штаті Флорида стартував шатл "Атлантіс", який повинен доставити на Міжнародну космічну станцію вантаж запасних частин, повідомляє ВВС.

Місія Atlantis триватиме 11 днів. У складі екіпажу 6 осіб. Очолює команду "Атлантіса", що повністю складається з чоловіків, полковник військово-морських сил США Чарлі Хоба.

Астронавти повинні вивантажити на МКС близько 13,6 т вантажу, що знаходиться на борту шатлу.

До завдань команди належить монтаж відсіків для зберігання запасних частин, необхідних для наукової роботи і підтримки життєдіяльності екіпажу на МКС, будівництво якої вже перебуває в завершальній стадії.

У числі інших механізмів "Атлантіс" везе на станцію компоненти для робота-маніпулятора, вже встановленого на МКС.
Також на борту шатлу в космос відправлено кілька черв'яків для проведення наукових експериментів. ДНК піддослідних безхребетних багато в чому нагадує людську, і на них будуть випробувані медикаменти, покликані запобігти виснаження м'язів, з яким стикаються космонавти після довгого перебування в невагомості.

Астронавтам, крім цього, буде необхідно підготувати орбітальний комплекс до прийому наступного шатлу, який доставить американський модуль Tranquility. Цей модуль з прозорим куполом дозволить екіпажу станції вести пряме спостереження за роботами, що працюють поза кораблем, а також за Землею.

В рамках цієї місії заплановано три виходи у відкритий космос.

Після повернення на Землю човник забере астронавтку Ніколь Стотт, що знаходиться на МКС із серпня 2009 р.

Даний запуск є останнім у цьому році і одним з решти шести польотів шатлів. У 2010 році ці кораблі будуть зняті з експлуатації.

Нагадаємо, після катастрофи з шатлом "Колумбія" у 2003 році Джордж Буш, що був тоді президентом США, розпорядився зняти з експлуатації шатли і замінити їх одноразовими кораблями. Згідно з планом Буша, до 2020 року астронавти в нових космічних кораблях повинні будуть відновити польоти на Місяць. Однак цій програмі, що отримала назву "Сузір'я", довелося зіткнутися з численними технічними та фінансовими проблемами. Спочатку передбачалося запустити програму "Сузір'я" в 2013 році. Зараз вважається, що це відбудеться щонайменше на три роки пізніше.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся