Незважаючи на мінливу погоду НАСА дало добро на запуск космічного човника "Атлантіс", який стартував з мису Канаверал, передає ВВС.
Незважаючи на мінливу погоду НАСА дало добро на запуск космічного човника "Атлантіс", який стартував з мису Канаверал, передає ВВС.
Загалом, шаттли налітали понад 870 млн кілометрів.
Хоча напередодні над космодромом ішов дощ, метеорологи сподівалися, що до часу запуску погода поліпшиться, а керівники польотів розпорядилися заздалегідь заповнити гігантський зовнішній бак човника паливом.
О 7:30 ранку за місцевим часом екіпаж корабля у складі командира Кріса Фергюсона, пілота Дага Херлі і астронавтів Сенді Магнус і Рекса Уолхейм прибули на стартовий майданчик у спеціальному "фургоні астронавтів".
Тим часом, ще до світанку на оглядовий майданчик космодрому стали прибувати натовпи глядачів. За даними місцевої поліції, до моменту запуску зібралося близько млн людей.
Метеорологи побоювалися, що в останній момент небо над стартовим майданчиком може затягнути хмарами і почнеться гроза. Однак запуск відбувся за планом.
Під час останньої місії шатл доставить на МКС понад 3,5 тонн вантажу. Третина обсягу - продовольство: запасів повинно вистачити мешканцям станції на рік, оскільки за цей час інших поставок не передбачається.
Останній політ "Атлантіса" став 135-м в серії запусків космічних човників протягом 30 років.
В результаті НАСА ухвалило рішення згорнути програму, яка стала дуже дорогою. Endeavour, Discovery і Atlantis відправлять в музеї. Планується, що шаттл Atlantis залишиться в Космічному Центрі ім. Кеннеді на мисі Канаверал (штат Флорида). Човник Endeavour передадуть Каліфорнійському науковому центру в м. Лос-Анджелесі, а Discovery стане одним з експонатів Національного музею авіації та космонавтики Смітсонівського інституту у Вашингтоні.
Тепер агентство сподівається перекласти обов’язки з доставки астронавтів і вантажів на орбіту на приватні аерокосмічні компанії. Перші приватні космічні кораблі повинні почати працювати протягом найближчих кількох років.
Таким чином НАСА розраховує вивільнити ресурси на розробку нових капсул і ракет, здатних доставити астронавтів за межі земної орбіти, на Місяць, астероїди і, можливо, Марс.