Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила четверту ракету за останні два дні. Про черговий запуск повідомило Міністерство оборони Південної Кореї, передає агентство Associated Press.
Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила четверту ракету за останні два дні. Про черговий запуск повідомило Міністерство оборони Південної Кореї, передає агентство Associated Press.
Фотогалерея: "Ядерні випробування в КНДР"
Які саме ракети були запущені, не уточнюється. Як відомо, Пхеньян регулярно проводить випробування ракет малого радіусу дії.
Напередодні КНДР здійснила три ракетних пуски зі свого східного узбережжя у Японському морі. За даними південнокорейських військових, Північна Корея випробувала балістичні ракети малого радіусу дії. Ракети впали в море.
Також зазначається, що військовослужбовці Південної Кореї перебувають у стані підвищеної готовності. При цьому Північна Корея регулярно переміщує по своїй території ракетні комплекси "Мусудан".
Читайте також: Двох громадян України підозрюють у порушенні санкцій ООН проти КНДР
Ситуація на Корейському півострові перебуває у стані постійної напруженості від початку 2013 р. Після проведення третього за рахунком ядерного випробування Пхеньян перейшов до погроз Південній Кореї і США. КНДР також вийшла з договору про ненапад і проводить військові навчання у прикордонній зоні.
Як повідомлялося, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив стурбованість нещодавніми запусками північнокорейських ракет малої дальності, назвавши це "провокаційними діями" з боку Північної Кореї. В інтерв'ю російським ЗМІ генсек ООН, який зараз перебуває з візитом у РФ, закликав Пхеньян утриматися від подібних дій і повернутися до переговорів з ядерної проблематики в шестисторонньому форматі.
Читайте також: Денуклеаризація Корейського півострова є головною метою діалогу із Пхеньяном, - МАГАТЕ
Додамо, що ситуація на Корейському півострові загострилася в березні. Влада КНДР звинувачує Сеул в шантажі та провокаціях і загрожує сусідові ядерним ударом.
На початку квітня стало відомо, що КНДР має намір відновити експлуатацію всіх ядерних об'єктів у країні, в тому числі на ядерному реакторі в Йонбені. Вони будуть використані не тільки для вироблення електрики, але й у військових цілях.
Північна Корея проголосила себе ядерною державою у 2005 р. Підземні ядерні випробування відбулися у 2006 і 2009 рр. при Кім Чен Ірі. Із приходом до влади Кім Чен Ина Пхеньян не урізав своїх "ядерних амбіцій" і провів треті в новітній історії країни випробування зброї. Світова спільнота відповіла на це санкціями.
Читайте також: КНДР через запроваджені санкцій відклала розробки ядерної зброї, - ООН
У відповідь КНДР оголосила про те, що знаходиться у стані війни з Південною Кореєю. Кім Чен Ин віддав наказ привести війська в бойову готовність і навести ракети на американські бази в Тихому океані, материковій Америці та Південній Кореї.
Тим часом стало відомо, що США розмістили біля південно-західного узбережжя Південної Кореї ескадрений міноносець. За даними американських ЗМІ, корабель необхідний, щоб протистояти можливому ракетному удару з боку КНДР.
Експерти зазначають, що фактично війна між двома державами Корейського півострова не закінчується з 1953 р., оскільки після війни між КНДР і Південною Кореєю не був укладений мирний договір.
Читайте також: КНДР витратила на ядерну і ракетну програми близько 3,2 млрд дол. (фото, відео)