Попередні висновки санстанції засвідчили про те, що причиною холери в Маріуполі стали каналізаційні стоки.
Попередні висновки санстанції засвідчили про те, що причиною холери в Маріуполі стали каналізаційні стоки, повідомляє "ТСН".
"Найімовірніше, стався несанкціонований викид нечистот каналізаційно-насосної станції № 8. Бруд потрапив до річки Кальміус, а згодом і до моря", - повідомляють експерти.
За останню добу до лікарні нові хворі на холеру не потрапляли. Наразі шпиталізовані 14 людей. Медики зазначили, що їхній стан поліпшується. Іще кілька носіїв недуги - під наглядом лікарів.
Санслужби по кілька разів на день перевіряють морську і річкову воду. Коли показники повернуться до норми, ніхто не знає.
Відзначимо, що каналізація досі тече в річку.
Тим часом місцева влада постановила: за купання в морі без дозволу - штраф - 200 грн.
Раніше повідомлялось, що за даними епідеміологічного розслідування, зараження хворих відбулося переважно при обробці свіжовиловленої риби в місцях несанкціонованого скидання стічних вод у неканалізовані частини або при споживанні виготовлених з неї страв будинку в умовах порушень санітарно-гігієнічних вимог до технології приготування.
Нагадаємо, 29 травня в Маріуполі виявили трьох хворих холерою. Фахівці санепідемслужби виявили холерний вібріон О1, біовар Ель-Тор і серовар Огава. Як повідомив головний санітарний лікар України Сергій Риженко, форма холери, зареєстрована в Маріуполі, є несмертельною, перебіг хвороби проходить без ускладнень.
Холера - кишкова антропонозна інфекція, що викликається бактеріями виду «холерний вібріон». Характеризується фекально-оральним механізмом зараження, ураженням тонкого кишечника, водянистою діареєю, блювотою, швидкою втратою організмом рідини і електролітів з розвитком різного ступеня обезводнення аж до гіповолемічного шоку і смерті.
Поширюється, як правило, у формі епідемій. Ендемічні осередки розташовуються в Африці, Латинській Америці, Індії і Південно-Східної Азії.
Єдиний випадок захворювання холерою в Україні за останні роки був виявлений в Харкові в 2007 р. у жінки, яка повернулася з Індії.