Вибухи, що прогриміли в понеділок в декількох містах Іраку, забрали життя понад 46 людей, поранення отримали близько 300 осіб.
Вибухи, що прогриміли в понеділок в декількох містах Іраку, забрали життя понад 46 людей, поранення отримали близько 300 осіб. Про це повідомляє радіо "Свобода".
Сплановані напади сталися вранці в годину пік, коли на вулицях було багато машин і пішоходів. Вибухи прогриміли в Багдаді, Фаллуджі, Кіркуку і інших містах країни.
ЗМІ повідомляли, що в більшості випадків вибухові пристрої спрацьовували в начинених вибухівкою автомобілях.
Відповідальність за напади поки що не взяло на себе жодне з збройних угруповань чи організацій.
Бойовики використовували свою улюблену тактику, начинивши вибухівкою кілька автомобілів. Два заміновані автомобілі вибухнули на КПП міжнародного аеропорту Багдада. Серії вибухів відбулася також у містах Кіркук, Туз-Хурмату і Ен-Насирія. У Кіркуку і його околицях синхронно спрацювали відразу шість бомб, які теж були встановлені в припаркованих автомобілях. У Туз-Хурмату злетіли у повітря три замінованих машини, в Ен-Насирії - дві.
Читайте також: В Іраку в результаті атаки на виборчу дільницю загинули 22 людини і постраждали понад 60
Напередодні по містах Іраку прокотилася хвиля терактів, жертвами яких стали щонайменше 10 осіб, включаючи сунітського політика, який висунув свою кандидатуру на вибори в місцеві ради. Найбільш серйозний інцидент, в результаті якого було вбито п'ятьох поліцейських, стався в Мосулі.
Ірак готується до проведення перших після виведення американських військ виборів у місцеві органи законодавчої влади. День голосування призначений на 20 квітня 2013 р.
Бойовики роблять все, щоб голосування не відбулося. За останні дні загинуло 14 кандидатів у депутати. Напередодні в місті Салахеддін на півночі Іраку був убитий кандидат у місцеву раду Мухаммед аль-Дулаїмі. Невідомі розстріляли його біля власного будинку.
Міжрелігійний конфлікт між суннітами і шиїтами перетворив Перську затоку в зону громадянської війни. А військове протистояння союзної коаліції з Іраком переросло в партизанську війну.
Читайте також: Кількість жертв серії терактів в Іраку зросло до 40 людей
Більшість британських військових залишили Ірак в липні 2009 р. Що стосується американців, то основна частина військ США була виведена в кінці серпня 2010 р. У країні залишилися близько 50 тис. військовослужбовців із США для навчання і підтримки місцевих сил охорони правопорядку. У жовтні 2011 р. Президент США Барак Обама офіційно заявив, що всі бойові підрозділи армії США будуть виведені з Іраку до кінця ц.р., а "війна Америки в Іраку після майже десяти років нарешті завершиться". Так або інакше, але до досягнення абсолютного миру між супротивниками поки далеко: відносини між ними ускладнює проблема терористичної загрози.