ua en ru

Сергій Колтипін: МІУ не влаштовують успіхи Миколаївського морського порту

Сергій Колтипін: МІУ не влаштовують успіхи Миколаївського морського порту Фото: Сергій Колтипін

Виконуючому обов'язки директора Миколаївського морського порту (МП) Сергію Колтипіну Генеральна прокуратура днями повідомила про підозру. Зокрема, в прес-службі відомства повідомили, що в даний час здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Миколаївського морпорту, в результаті чого державі завдано збитків в особливо великих розмірах.

Сергій Колтипін в свою чергу всі звинувачення заперечує, вважає справу сфабрикованою і висловлює переконання, що Адміністрація морських портів України та Міністерство інфраструктури України (МІУ) мають намір завести на підприємство "своїх" людей для контролю так званих фінансових потоків. Свою версію подій Колтипін розповів у коментарі "РБК-Україна".

- Що, на вашу думку, є основною причиною вручення вам підозри?

- Як ви знаєте, 12 серпня 2016 року, я виграв конкурс на посаду директора Миколаївського морського порту, але досі не отримав призначення, незважаючи на те, що підприємство, яким я керую, з кожним роком стає більш успішним і привабливим для інвесторів.

Як ми бачимо, це не влаштовує керівництво АМПУ і Міністерство інфраструктури в цілому, основним завданням якого, як мені здається, є відсторонити від управління портом професіоналів, які зробили це підприємство успішним. А замість них завести "своїх" людей, причому зробити це за будь-яку ціну.

- Тобто ви вважаєте дані дії засобом боротьби за контроль над підприємством?

- Іншої ситуації я не можу припустити. В НФ АМПУ керують люди далекі від портової галузі, найнята не кваліфікована охорона, очевидно, що справа сфабрикована.

На момент вручення мені підозри, за моїми даними, в Київ було викликана людина, яку розглядали як кандидатуру на моє місце, на наступний день заступник міністра Лавренюк опублікував пост на Фейсбуці з усіма подробицями справи і прізвищем фігуранта, хоча, наскільки я знаю, подробиці повідомляються в пресі після рішення суду. Той факт, що я на волі, говорить про те, що питань по справі багато.

- Якими будуть ваші подальші дії?

- Я активно співпрацюю зі слідством. Впевнений в тому, що правосуддя дасть адекватну оцінку тому, що відбувається і що даний інцидент не вплине на інвестиційний клімат і подальший розвиток Миколаївського морського порту як одного з успішних підприємств України.