ua en ru

Сергій Гусовський: Міська адміністрація повинна бути підзвітна місцевій раді

Сергій Гусовський: Міська адміністрація повинна бути підзвітна місцевій раді Гусовський розповів про плани в разі перемоги на виборах мера Києва
Лідер фракції "Самопомочі" у Київраді, кандидат у мери столиці Сергій Гусовський в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про те, яким він бачить майбутнє Троєщини, як лобіюватиме у Верховній Раді новий закон "Про столицю", а також про свої перші дії на посаді мера - у разі перемоги.

Лідер фракції "Самопомочі" у Київраді, кандидат у мери столиці Сергій Гусовський в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про те, яким він бачить майбутнє Троєщини, як лобіюватиме у Верховній Раді новий закон "Про столицю", а також про свої перші дії на посаді мера - у разі перемоги.

"На жаль, Київ відстає по багатьох позиціях. Тільки два тижні тому ми побачили перші чернетки бюджету на наступний рік. Є над чим працювати, починаючи з фундаментальних фінансових питань ", - сказав, зокрема, кандидат у мери Києва Сергій Гусовський.

РБК-Україна: Явка на виборах трохи більша за 21% (розмова з Гусовським відбувся близько 16:00). З чим пов'язаний такий низький показник активності виборців?

Сергій Гусовський: Низька явка на виборах до певної міри передбачувана, на жаль. Виборцям звично вважати, що все вирішується на рівні парламенту - і мало що залежить від місцевої влади.

У той же час, коли люди нарікають на не вирішення проблем - це якраз апеляція до місцевої влади. Тут є якийсь дисбаланс.

Одна з причин, чому люди не йдуть голосувати - втома, недовіра до влади. Низька явка пов'язана з тим, що люди не вірять, що щось зміниться, люди втомилися ходити на вибори. Всі ці сентенції не витримують жодної критики, тому, слідуючи відомої тези Черчілля, погану владу обирають хороші виборці, які не ходять на вибори.

Ці сентенції не витримують жодної критики. Якщо ми не ходимо на вибори, то потім ми ходимо на Майдани. Треба голосувати, важливий кожен голос!

РБК-Україна: Оцініть виборчу кампанію. У скільки вона вам обійшлася в першому турі?

Сергій Гусовський:
Ми однозначно відзвітуємо в найближчі дні про всі гроші, які були витрачені.

РБК-Україна: Хто ваші основні спонсори?

Сергій Гусовський:
Основні спонсори - це люди. У нас немає корпорації, в основному наше фінансування - добровільні внески, в тому числі, внески членів нашої команди. Ми - самодостатні люди, у нас є партнери - власники компаній. Наша група з 84 осіб - команда політичних волонтерів, у яких є воля до того, щоб віддавати, а не брати. Це продовження волонтерського руху, яке почалося відразу після Майдану.

Ми створюємо прецедент у світовій політиці - політичне волонтерство, яке полягає не просто в тому, щоб йти працювати в комісії на виборах, а йти і трудитися депутатом місцевої ради. При цьому, ми використовуємо всі інструменти, щоб забезпечити прозорість нашого перебування в міськраді. Ми можемо відзвітувати за будь-яке голосування нашої парламентської фракції, ми пройшли випробування на поліграфі, представляли обладнання та протокол.

Будь-який інструмент може і повинен бути використаний для того, щоб розірвати коло недовіри до політиків.

РБК-Україна: Як ви готуєтеся до другого туру?

Сергій Гусовський:
Всі наші зусилля зараз сконцентровані на сьогоднішній ситуації, нам потрібно чітко пройти день і ніч виборів, коли буде йти підрахунок голосів. Ми припускаємо, що можуть бути фальсифікації.

На жаль, можуть проявитися системні порушення. Ставлення ключових, правлячих сьогодні партій до закону "Про місцеві вибори" було явно продемонстровано, коли були зафіксовані три округи з анклавами. Ми подавали скаргу до ЦВК, нам її повернули назад в міську комісію. Там визнали, що це порушення, але невелике.

Це неприпустимо так трактувати закон - порушення не може бути більшим або не дуже. Це порушення закону, де чітко сказано, що кордони округи мають бути нерозривними.

РБК-Україна: Ви будете готувати свої екзит-поли?

Сергій Гусовський:
Наш головний фокурс - на моніторингу явки. Екзит-поли, якщо їх проводити якісно і повсюдно, вимагають чималих інвестицій. У нас в цьому питанні обмежені фінансові можливості.

РБК-Україна: Багато хто говорить, що управління містом - це не зовсім управління рестораном. Навіщо вам потрібно мерство?

Сергій Гусовський:
Так, управління рестораном і містом - різні речі, так само, як і управління системою ЖКГ та міськими фінансами. Управління питаннями екології і питаннями медицини - також різні парафії.

Їх усіх об'єднує одне - це все управління. Якщо ми говоримо про менеджерські уміннях і управлінських кадрах, то питання, якими ти займаєшся, чи не настільки принципові.

Управління процесами в чомусь схожі. Якщо взяти, наприклад, ключових менеджерів світових, то вони могли управляти абсолютно різними компаніями - цілком успішно.

Моя впевненість базується не тільки на знанні теорії управління, а й на тому, яка у нас політична команда, з якою ми йдемо на вибори. Наші люди пройшли шлях від просто хороший фахівець до рівня віртуальної Київради нового скликання.

Наші кандидати були на засіданнях комісії Київради, вони готували документи, з якими ми будемо виходити на засідання в новому скликанні. Це не просто група талановитих людей, а абсолютно бойовий колектив.

Безумовно, міць цієї політичної команди дає мені підстави з усією впевненістю дивитися в майбутнє. А з приводу управлінської команди, вона набирається за підсумками відкритих конкурсів.

РБК-Україна: Якщо ви виграєте, яким буде перше рішення, яке ви підпишете? Особливо враховуючи дефолтний стан Києва, обмежене фінансування столиці.

Сергій Гусовський:
Перші дії будуть пов'язані з діями нашої фракції в парламенті. Сьогодні Києву залишають 40% ПДФО, тоді як всі інші міста країни отримують 60%. Це дискримінація міста і неприпустимо, щоб мера не пускали на поріг Мінфіну.

На жаль, Київ відстає по багатьом позиціям. Тільки два тижні тому ми побачили перші чернетки бюджету на наступний рік. Є над чим працювати, починаючи з фундаментальних фінансових питань.

Наші перші кроки також будуть спрямовані на зміну антикорупційної комісії міста. Це ж абсурд, коли антикорупційний рада при міському голові очолює сам же міський голова! Ми запускаємо процедуру зменшення цільових програм, які займають третину місцевого бюджету, і будемо приймати рішення, які програми, зайво навантажують бюджет і невиконуюча, будуть скасовані.

РБК-Україна: Як можна вирішити проблему меж Києва та області? Чи будете ініціювати прийняття закону про столицю?

Сергій Гусовський:
Спільно з нашою фракцією в Раді ми вже написали проект закону про столицю, він уже зареєстрований. За основу був узятий закон, який діє в Польщі. Ми в парламенті будемо робити все, щоб цю ініціативу підтримали.

Ми розуміємо, що у нас буде фракція в облраді, і ми вибудуємо комунікацію, яка дасть нам можливість ефективно працювати в цьому напрямку.

РБК-Україна: В кінці липня в Раді був зареєстрований законопроект про об'єднання двох позицій - мера і глави КМДА. Необхідно це об'єднання?

Сергій Гусовський:
Повинно бути навпаки, оскільки статус державної адміністрації в Києві - це погано.

Міська адміністрація повинна бути підзвітна місцевій раді. Виконком місцевої влади не може очолювати людина, якого призначає Президент.

Префект, який представляє Президента, - це абсолютно окрема людина. Префектура з юридичної точки зору моніторить порушення місцевої влади, а не управляє місцевою радою.

РБК-Україна: Якщо ви виграєте, буде метро на Троєщину? Всі обіцяють, а що скажете ви?

Сергій Гусовський:
Ці обіцянки стали жахливою політичною традицією. Метро на Троєщину з фінансової точки зору - вкрай складний проект. Більш ефективно було б вирішити питання зі створенням робочих місць на Троєщині, щоб менше було у жителів цього району причин їздити на правий берег.

По-друге, є більш нагальні питання з транспортної інфраструктури лівого берега. Безумовно, метро на Троєщину має бути в генплані міста, але треба пам'ятати і про те, що на Троєщині немає лікарні. Потрібно почати з цього.

РБК-Україна: У парламенті ваша політсила в коаліції, але де-факто - в опозиції. В облраді та міськраді ви яку позицію будете займати?

Сергій Гусовський:
Ми за конструктивну роботу і будемо підтримувати рішення, які вважаємо корисними для міста. Незалежно від того, хто буде їх автором.

Ми готові співпрацювати з будь-якими політсилами, якщо у них є репутація і їхні дії спрямовані на користь громади.

РБК-Україна: Під час інтерв'ю вам подзвонив Андрій Садовий (лідер "Самодопомоги", мер Львова). Про що ви говорили?

Сергій Гусовський:
Ми - колектив однодумців. Садовій подзвонив запитати, як у нас справи в Києві і поділився своїми даними по Львову.

Спілкувалась Наталія Непряхіна