Міністри Сербії виступили проти вердикту Міжнародного суду ООН, згідно з яким самопроголошення незалежності Косово визнано законним.
Міністри Сербії виступили проти вердикту Міжнародного суду ООН, згідно з яким самопроголошення незалежності Косово визнано законним, передає ВВС.
Члени кабінету міністрів Сербії заявили, що готові продовжити боротьбу за Косово. Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч сказав, що вирішення питання по Косову "в інтересах не тільки Сербії, але і багатьох інших країн": "Ящик Пандори відкрито, і поки звідти ніхто не встиг вистрибнути, він повинен бути закритий".
Нагадаємо, вчора влада Сербії заявила, що країна не має наміру залишати дипломатичну боротьбу за Косово після рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі з питання про законність косовської декларації про незалежність.
Белград підготував план подальших дипломатичних заходів, спрямованих на запобігання легалізації косовської державності. В якості першої серії таких кроків Президент Сербії Борис Тадіч має намір відправити своїх спецпредставників до більш ніж 50 держав світу, щоб вони донесли до керівництва цих країн позицію сербського уряду.
Сербський лідер визнав, що рішення Міжнародного суду про законність декларації незалежності Косова є важким для Сербії. За його словами, суд ООН принципово не почав піднімати питання про поточний статус Косова, повернувши його на розгляд Генеральної Асамблеї ООН, якій належить визначити "політичні наслідки" рішення суду.
Нагадаємо, напередодні Міжнародний суд ООН постановив, що керівництво Косова, оголосивши в 2008 р. в односторонньому порядку незалежність від Сербії, не порушило міжнародного права. Цей вердикт не є юридично зобов'язуючим, але він представляє собою платформу для нинішньої влади Косова, яка домагається повсюдного визнання незалежності.
Голова Міжнародного суду справедливості Хісасі Овада, зачитуючи рішення, зазначив, що в міжнародному праві не міститься "заборони на проголошення незалежності".
Тим часом, Сербія заявляє, що не змінить свою політику щодо Косова, незважаючи на рішення Міжнародного суду ООН.
Нагадаємо, на даний час незалежність Косова визнали 69 країн. В основному це країни Європи та Північної Америки. Першим Косово визнав Афганістан.
Більшість країн Євросоюзу, за винятком п'яти, визнали Косово ще в 2008 р. Не погодилися з діями сепаратистів Іспанія і Румунія, що також відчувають проблеми з сепаратистами, а також Словаччина, Греція і Кіпр.
Косово знаходиться під егідою ООН і ЄС. На території держави перебувають 10 тис. солдатів міжнародних сил.
Відзначимо, відокремлення Косова, що послідувало за кровопролитною війною 1998-1999 рр. і майже десятиріччям зовнішнього управління цією тоді ще провінцією у складі Сербії, викликала розкол у світовому співтоваристві.