Сенат США схвалив законопроект, спрямований на те, щоб змусити Китай підвищити вартість юаня і тим самим зберегти робочі місця в США, повідомляє агенство Reuters.
Сенат США схвалив законопроект, спрямований на те, щоб змусити Китай підвищити вартість юаня і тим самим зберегти робочі місця в США, повідомляє агенство Reuters.
Тепер документ потрапить на обговорення в Палату представників, де його доля невідома.
Пекін попередив, що прийняття такого закону може спровокувати торгову війну між державами, але законопроект вже просунувся далі, ніж подібні йому документи в минулому. Це говорить про те, як серйозно невдоволення торговельною політикою Китаю і як сильно на законодавців впливає стурбованість виборців високим рівнем безробіття перед виборах 2012 р.
Голосування у вівторок "дало зрозуміти Китаю: "Перестаньте брехати, що це буде коштувати вашій країні робочих місць або вам доведеться розсьорбувати наслідки", сказав сенатор-демократ Чарльз Шумер, один із співавторів законопроекту.
Китай не забарився з відповіддю. Міністерство закордонних справ заявило, що законопроект - це протекціоністський крок, і попередило, що його схвалення може звести нанівець спільні спроби двох найбільших економік підтримати світове відновлення. Міністерство закликало адміністрацію Обами виступити проти документа.
Центробанк Китаю заявив, що юань - не основна причина торгового профіциту Китаю з США, що становить, за підрахунками Вашингтона, більше 250 млрд дол Банк додав, що зміцнення юаня на поліпшить ситуацію на ринку праці США і не допоможе країні зменшити дефіцит торгівлі.
Закон дозволить уряду США обкладати митом товари з країн, які субсидують свій експорт за допомогою стримування курсу національної валюти.
Юань впав до долара на ранкових торгах у середу, оскільки інвестори бояться, що американо-китайський торговий суперечка змусить Китай в якості відповіді припинити поступове зміцнення юаня.
Голосування в Сенаті, що завершилося з рахунком 63-35, відправило документ в руки Палати представників, контрольованої республіканцями.Однак вона може так і не проголосувати по цьому законопроекту незважаючи на підтримку з боку рядових законодавців.
Раніше, 10 жовтня п.р., заступник міністра закордонних справ Китаю Куй Тянкай заявив, що закон проти заниженого курсу юаня, розглянутий у конгресі США, може зіпсувати відносини КНР і Сполучених Штатів.
Представник влади КНР підкреслив, що прийняття закону може викликати "торгову війну" між Китаєм і США, а також знизити темпи розвитку глобальної економіки. Він додав, що уряд його країни наполягає на поступовій валютній реформі.
Зазначимо, в кінці травня 2011 р. Міністерство фінансів США опублікувало "Доповідь про міжнародну економіку і монетарну політику основних торговельних партнерів", в якому підтвердило, що основні торговельні партнери, включаючи КНР, не маніпулюють валютним курсом для ведення несправедливої торгівлі з США.
Ця піврічна доповідь показує, що з тих пір, як в червні минулого року в Китаї почалося реформування механізму формування обмінного курсу юаня, протягом цього року курс юаня по відношенню до долара США постійно зміцнюється, і Китай не підпадає під визначення країни, що маніпулює валютним курсом.
У доповіді зазначено, що за період з кінця червня минулого року до кінця квітня 2011 р. китайський юань зміцнився до долару США на 5,1%. У номінальному річному численні було досягнуто 6% зміцнення курсу юаня по відношенню до долара США.
Якщо враховувати той факт, що рівень інфляції в Китаї набагато вище, ніж у США, то показник реального зміцнення юаня буде ще більше і досягне в річному обчисленні 9%.