Верхня палата парламенту Франції - сенат - проголосувала "за" підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років. 186 парламентаріїв підтримали даний крок, 153 висловилися "проти", передає РБК, з посиланням на телеканал France24.
Верхня палата парламенту Франції - сенат - проголосувала "за" підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років. 186 парламентаріїв підтримали даний крок, 153 висловилися "проти", передає РБК, з посиланням на телеканал France24.
Наступного тижня сенаторам належить проголосувати з питання підтримки реформи пенсійної системи в цілому.
Нагадаємо, 15 вересня ц.р. рішення підвищити пенсійний вік у Франції підтримала і нижня палата законодавчих зборів цієї країни - Палата депутатів.
Сьогодні ж лідери французьких профспілок оголосили про плани організувати новий загальнонаціональний страйк на знак протесту проти змін у системі пенсійного забезпечення. Вона намічена на 16 жовтня. Машиністи поїздів і працівники деяких інших сфер почнуть страйкувати 12 жовтня.
Проект пенсійної реформи розроблений за підтримки президента Франції Ніколя Саркозі, який упевнений, що в нинішньому своєму вигляді пенсійна система країни надто обтяжлива для держави.
Нагадаємо, що 7 липня ц.р. керівництво Єврокомісії заявило, що наполягає на підвищенні пенсійного віку в ЄС. Тоді представник Єврокомісії заявив, що до 2060 р. вік виходу на пенсію повинен зрости до 70 років, щоб доходи пенсіонерів залишалися приблизно на нинішньому рівні. Відзначимо, що у Великобританії, Німеччині, Іспанії вже прийняті рішення про підвищення пенсійного віку до 67-68 років.
Відзначимо також, що, на думку експертів, у країнах ЄС необхідно поступово досягти, щоб було число пенсіонерів не перевищувало однієї третини від працездатного населення. В іншому випадку може виникнути небезпечний дефіцит у пенсійних фондах.
За даними Єврокомісії, реальний вік виходу на пенсію громадян в середньому становить трохи більше 60 років. Це означає, що європейці йдуть на заслужений відпочинок набагато раніше, ніж в інших країнах-членах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Там середній вік становить 63,5 року для чоловіків і 62,3 року для жінок. Таким чином, у країнах ЄС, на думку Єврокомісії, сьогодні на кожного пенсіонера припадає всього троє працюючих.