Вищий адміністративний суд України відклав розгляд клопотання ЦВК залишити без розгляду позовну заяву прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в частині визнати бездіяльність ЦВК щодо невжиття всіх передбачених законодавством заходів зі встановлення волевиявлення виборців. Таке рішення ухвалено сьогодні на засіданні ВАСУ, передає кореспондент РБК-Україна.
Вищий адміністративний суд України відклав розгляд клопотання ЦВК залишити без розгляду позовну заяву прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в частині визнати бездіяльність ЦВК щодо невжиття всіх передбачених законодавством заходів зі встановлення волевиявлення виборців. Таке рішення ухвалено сьогодні на засіданні ВАСУ, передає кореспондент РБК-Україна.
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко в ході засідання звернулася до ВАСУ з проханням бути максимально об'єктивним при розгляді її позову до ЦВК про оскарження результатів президентських виборів. "Ваша місія (суддів) в цей складний час є найвищою", - сказала Ю.Тимошенко.
Вона також повідомила про те, що подала клопотання про перевірку реєстру виборців на предмет включення в нього однієї людини кілька разів і включення в нього людей, які вже померли.
За словами прем'єра, вона прийме результати виборів Президента, якщо вони будуть об'єктивно розглянуті. "Повірте, якщо все буде встановлено і розглянуто об'єктивно, я ухвалю те рішення, яке є волевиявленням народу, але я не можу прийняти подвійні стандарти", - відзначила Ю.Тимошенко.
Раніше ВАСУ прийняв рішення про проведення прямої трансляції судового засідання за позовом прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до ЦВК лише на стадії оголошення рішення. Таким чином, суд частково задовольнив клопотання представника Ю.Тимошенко Андрія Портнова, дозволивши проведення фото- та відеозйомки та звукового запису під час судового засідання.
Напередодні повідомлялося, що представник Ю.Тимошенко у ВАСУ сьогодні внесе клопотання про необхідність прямої трансляції засідань суду. Народний депутат від Блоку Ю.Тимошенко (БЮТ) Сергій Соболєв вчора нагадав, що ВАСУ вже задовольнив одне клопотання - про призупинення дії ухвали ЦВК від 14 лютого ц.р.
"Одне з перших клопотань, яке буде заявлене, - це пряма трансляція цього процесу. Рішення про це ухвалюватиметься вже повним складом суду, і ми сподіваємося, що завдяки прямій трансляції наші громадяни зможуть побачити тисячі фактів порушень закону, які на сьогодні дозволяють зробити вже попередній висновок, що дане рішення ЦВК суд визнає недійсним", - заявив С.Соболєв.
Він також не виключає можливості оскарження у Верховному суді України (ВСУ) рішення ВАСУ, якщо буде порушений адміністративний кодекс.
У свою чергу нардеп від БЮТ Сергій Міщенко відзначив, що задоволення клопотання про пряму трансляцію стане показником незаангажованості ВАСУ. "Якщо суд визнає, що клопотання потрібно відхилити, і засідання вестиметься в закритому режимі, то все буде зрозуміло", - підкреслив С.Міщенко. На думку С.Міщенка, суд винесе остаточне рішення за позовом прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко до 25 лютого ц.р.
Нагадаємо, 16 лютого ц.р. лідер БЮТ Ю.Тимошенко особисто подала до ВАСУ позовну заяву про оскарження результатів президентських виборів в Україні. За її словами, позовна заява налічує 9 томів, що містять докази фальсифікацій на виборах. Ю.Тимошенко додала, що планує залучити до судового розгляду міжнародних спостерігачів, зокрема від ОБРЄ, як свідків. Також вона повідомила, що надала суду фото- і відеоматеріали, що свідчать про фальсифікації, а також переліки виборчих ділянок, на яких були зафіксовані фальсифікації.
Відзначимо,17 лютого ВАСУ відкрив виробництво в адміністративній справі за позовом Ю.Тимошенко до ЦВК. Ухвалою суду визначено, що справа розглядатиметься колегією суддів у складі всіх суддів ВАСУ, окрім суддів, відсутніх за поважними причинами. Суддею-доповідачем за позовом Юлії Тимошенко був визначений суддя ВАСУ А.Нечитайло.
Справа за позовом прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до ЦВК розглядається колегією з 49 суддів Вищого адміністративного суду України. Раніше діючий Президент України Віктор Ющенко, а також представники БЮТ заявляли про необхідність розгляди вказаної справи всіма 55 суддями ВАСУ.
Як повідомлялося, ЦВК 14 лютого офіційно оголосила В.Януковича переможцем виборів Президента України. Всі члени ЦВК підписали відповідний протокол. 5 членів ЦВК підписали протокол з "особливою думкою", зокрема заступники глави ЦВК Андрій Магера і Жанна Усенко-Чорна.
Згідно з офіційними результатами ЦВК, лідер Партії регіонів В.Янукович набрав в другому турі президентських виборів 48,95% голосів виборців (12 млн 481 тис. 266 голосів), прем'єр-міністр Юлія Тимошенко - 45,47% (11 млн 593 тис. 357 голосів). Не підтримали жодного кандидата 4,36% виборців (1 млн 113 тис. 55 голосів).