Екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка засудили до позбавлення сводоби строком на 4 роки з конфіскацією майна. Таке рішення оголосив головуючий у справі суддя Сергій Вовк, передає кореспондент РБК-Україна. Колишній водій Луценка Леонід Приступлюк отримав три роки позбавлення волі умовно.
Екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка засудили до позбавлення сводоби строком на 4 роки з конфіскацією майна. Таке рішення оголосив головуючий у справі суддя Сергій Вовк, передає кореспондент РБК-Україна. Колишній водій Луценка Леонід Приступлюк отримав три роки позбавлення волі умовно.
Суд визнав, що в матеріалах справи достатньо доказів провини підсудних, і визнав їх винними за всіма пунктами звинувачення. Зокрема, суд заборонив Луценку займати протягом 3 років керівні посади і позбавив його рангу держслужбовця, а також ухвалив стягнути з нього нанесені країні збитки в розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценко має виплатити майже 294 тис. грн.
Суд врахував пом'якшуючі обставини по відношенню до Луценка, а саме: неповнолітня дитина, державні нагороди, хороша службова біографія.
Відбування покарання екс-міністра призначено з моменту взяття під варту, таким чином Луценко проведе за гратами три роки.
Раніше суд визнав Луценка винним у змові з колишнім водієм для привласнення бюджетних коштів, а також виділення Приступлюку квартири.
Держзвинувачення виступало за винесення вироку Луценко строком 4,5 роки позбавлення волі.
В ході судового засідання 16 лютого з останнім словом виступили підсудні Луценко і його колишній водій Леонід Приступлюк. У виступі колишній міністр підкреслив, що "не шкодує" про те, що протягом 4 років очолював МВС. Підсудний Приступлюк в своєму виступі висловив надію на виправдувальний вирок.
Екс-глава МВС 31 січня 2012 р. звернувся до американського суду з позовом щодо генпрокурора Віктора Пшонки, його першого заступника Рената Кузьміна, а також слідчих, які вели його кримінальну справу. Луценко впевнений, що при затриманні, арешті та утриманні під вартою були порушені його права. Однак Федеральний суд округу Колумбія відхилив позов екс-глави МВС України до генерального прокурора України та його підлеглих.
У січні цього року Луценко також подав заяву до Європейського суду з прав людини, слухання призначені на 17 квітня 2012 р.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні 26 січня ц. р. прийняла резолюцію про стан демократії в Україні. Щодо Луценко ПАРЄ заявила, що "йому потрібна медична допомога поза пенітенціарною системою".
Колишній глава Міністерства внутрішніх справ України був затриманий 26 грудня 2010 р. і з тих пір перебуває у Лук'янівському слідчому ізоляторі Києва. Екс-міністра звинувачували в скоєнні злочину передбаченого ст. КК ст.191 ч.5 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), та ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).
Прокуратура інкримінувала Луценку незаконне прийняття на роботу свого колишнього водія Приступлюка, незаконне нарахування йому пенсії, надання водієві житла, а також проведення святкових заходів з нагоди Дня міліції у 2008-2009 роках. За даними слідства, діяльність Луценка на посаді глави МВС завдала державі збитків на суму близько 125 тис. дол.
Генеральна прокуратура України протягом останніх кількох років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених, або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.
Найрезонанснішою подією минулого року стало винесення обвинувального вироку екс-прем'єр-міністру України, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Мова йде про, так звану, "газову справу". Заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін 11 квітня 2011 р. заявив про порушення кримінальної справи стосовно колишнього прем'єра "за перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових угод з Росією в січні 2009 р.".
На думку державного обвинувачення, суть злочину полягала в тому, що Тимошенко "зрадила національні інтереси" і сприяла підписанню, вкрай невигідних для України, угод про постачання російського природного газу в Україну. Кримінальну справа слухалася в Печерському районному суді Києва. Головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв 5 серпня 2011 р. виніс постанову про арешт Тимошенко. Через майже два місяці, 11 жовтня, Печерський райсуд визнав Тимошенко винною і засудив її до 7 років позбавлення волі, і до відшкодування збитків НАК "Нафтогаз" в розмірі 189,5 млн грн