Фонд державного майна України (ФДМУ) схвалив конкурсну пропозицію ДТЕК на купівлю 45% "Західенерго", що була єдиною. Таке рішення було прийняте комісією ФДМУ на аукціоні.
Фонд державного майна України (ФДМУ) схвалив конкурсну пропозицію ДТЕК на купівлю 45% "Західенерго", що була єдиною. Таке рішення було прийняте комісією ФДМУ на аукціоні.
Фонд державного майна України запропонував енергетичного холдингу ДТЕК провести незалежну оцінку державної частки в 45,103% енергогенеруючої компанії «Західенерго». «ДТЕК запропонував за акції 1 млрд 932 млн 100 тис. грн при стартовій ціні пакета 1, 932 млрд грн. Тобто на 100 тис. грн більше», - повідомив представник конкурсної комісії.
Приватизація «Західенерго» відбулася за процедурою конкурсу з одним учасником, так як заявка надійшла лише від компанії ДТЕК. Якщо претендент погодиться з вартістю акцій, визначеною за результатами незалежної оцінки, тоді Фонд держмайна підпише з ним договір купівлі-продажу. На проведення конкурсу з відбору оцінювача і визначення ціни пакета, на думку експертів, буде потрібно приблизно 1,5 місяці.
Нагадаємо, 17 листопада Фонд державного майна України (ФДМУ) завершив прийом заявок на конкурси з продажу 25% акцій ПАТ "Київенерго" і 45,103% акцій ПАТ "Західенерго". Зазначимо, ДТЕК була єдиним претендентом на приватизацію "Західенерго".
ФДМУ оголосив конкурси з продажу акцій ПАТ "Київенерго" та акцій ПАТ "Західенерго" 5 жовтня 2011 р. Відповідні оголошення розміщені в офіційному виданні ФДМУ - газеті "Відомості приватизації" від 5 жовтня 2011 № 38 та на офіційному сайті ФДМУ. Вчора стало відомо, що ФДМУ переніс конкурс з приватизації 25% "Київенерго" з 25 листопада на 9 грудня 2011 р. Згідно з повідомленням, для додаткової перевірки інформації, наданої учасниками аукціону.
За словами генерального директора ДТЕК Максима Тимченка, умови тендера "жорсткі" і переможець повинен інвестувати до 6 млрд грн тільки в "Західенерго". Проте аналітики запевняли, що стартова ціна адекватна.
Кількома днями раніше ДТЕК збільшив частку в ПАТ "Київенерго" з 39,98% до 46,82%. Сума угоди не розголошується. Також ДТЕК володіє 30,06% "Донецькобленерго" і 47,55% "Дніпроенерго", 25,06% "Західенерго".
В уряді впевнені, що приватизація українських енергетичних компаній дозволить залучити в сектор багатомільярдні приватні інвестиції, яких вони так потребують.
Після повідомлення про продаж пакетів акцій "Західенерго" і "Київенерго" виникло питання про тарифоутворення. Експерти висловлювалися про можливе підняття тарифів на послуги підприємств після зміни власників. Проте голова ФДМУ Олександр Рябченко спростував ці побоювання, заявивши, що результати приватизації зазначених підприємств не відіб'ються на тарифоутворенні.
При цьому він зазначив, що стартова ціна продажу компаній на 40% дорожче їхньої ринкової вартості для того, щоб відсікти спекулянтів.
Нагадаємо, окрім вищевказаних активів, у поточному році повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 50% акцій "Закарпаттяобленерго", 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго" , 25% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго" і 26% акцій "Тернопільобленерго".
16 листопада ФДМУ оголосив конкурси з продажу 25% акцій енергогенеруючої компанії "Дніпроенерго" у Запоріжжі і більше 40% акцій "Донецькобленерго". Конкурси відбудуться в приміщенні фонду 11 січня.
Від приватизації державного майна, що здійснюється ФДМУ та його регіональними відділеннями, за 9 місяців 2011 р. до державного бюджету надійшло 11 млрд 001 млн грн. Найдорожчою продажем став продаж 92,79% акцій ВАТ "Укртелеком" - він приніс бюджету 10 млрд 575 млн грн. Згідно з умовами договору, покупець акцій "Укртелекому" зобов'язується внести на підприємство протягом п'яти років 450 млн дол інвестицій.
Всього ж ФДМУ планує за 4 роки отримати від приватизації 40 млрд грн. Вже відомо, що Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень до держбюджету 2012 від приватизації держмайна рівні 2011 р. - 10 млрд грн.
DTEK ("Донбаська паливно-енергетична компанія") - приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи System Capital Management (СКМ, належить бізнесменові Рінату Ахметову).
ПАТ "Західенерго" - п'ята за величиною енергогенеруюча компанія України з встановленою потужністю 4 тис. 707,5 МВт, що становить близько 9% від загальної потужності електроенергетики України. До складу товариства входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства "Галременерго", "Львівенерго-спецремонт", "Львовэнергоавтотранс", "Захидэнергопостач".
Чистий прибуток ВАТ "Західенерго" за 9 місяців 2011 р. збільшилася в 111 разів - до 383,694 млн грн проти 3,44 млн грн за аналогічний період 2010 р.