Сьогодні можливе закінчення дебатів в Печерському районному суді Києва, де слухається справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це напередодні повідомив адвокат підсудної Олександр Плахотнюк.
Сьогодні можливе закінчення дебатів в Печерському районному суді Києва, де слухається справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це напередодні повідомив адвокат підсудної Олександр Плахотнюк.
Засідання суду продовжиться сьогодні, 29 вересня о 9:30. Відповідне рішення ухвалив суддя Родіон Кірєєв напередодні, 28 вересня.
За словами Олександра Плахотнюка, крім його виступу, залишилися ще його колеги, а також сама Юлія Тимошенко. Інший адвокат Юрій Сухов припускає, що вирок буде винесено 30 вересня. «Максимум в п'ятницю буде», - сказав він.
Державне обвинувачення в особі прокурора Лілії Фролової просить суд призначити покарання екс-прем'єру у вигляді позбавлення волі строком на сім років (ч. 3 ст. 365. КК України - перевищення влади або службових повноважень, карається позбавленням волі від двох до десяти років). Також обвинувачення просить суд задовольнити цивільний позов від НАК «Нафтогаз Україна», стягнувши з Тимошенко 1 млрд 516 млн грн. Крім того, прокурор просить стягнути з підсудної судові витрати в розмірі 10 тис. 434 грн.
Захист Юлії Тимошенко наполягає на відсутності складу злочину в діях Юлії Тимошенко. «Я прошу суд винести виправдувальний вирок і звільнити мою підзахисну», - заявив напередодні суду Юрій Сухов.
Також вчора глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра виступив з жорсткою критикою судового процесу над Юлією Тимошенко. «Це політичний процес і так не робиться в демократичному світі», - заявив представник ЄС на зустрічі зі студентами Києво-Могилянської академії.
Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Янукович бере участь у саміті Східного партнерства, який проходить у Варшаві (Польща) 29-30 вересня. Найважливішим пунктом програми участі Януковича в саміті значаться підсумкові переговори щодо угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом. Від цих переговорів почасти залежить можливість прискорення переведення країн ВП на безвізовий режим з шенгенською зоною.
Але переговори з України можуть бути припинені, якщо Юлії Тимошенко буде винесено обвинувальний вирок, через який вона не зможе взяти участі у виборах. Про це 15 вересня, перед початком щорічної зустрічі Yalta European Strategy (YES), сказав комісар ЄС з питань розширення та східної політики сусідства Штефан Фюле. «Кажуть про сім років? О'кей, значить, ви будете сім років чекати угоди про Асоціацію», - процитувала Фюле газета «Комерсант-Україна». Через кілька днів Штефан Фюле публічно додав: «Ми фактично включаємо Україна до спільного ринку ЄС... Ви б не стали пропонувати ці можливості країнам, у яких є явні проблеми з дотриманням ваших основних цінностей, чи не так?».
Відзначимо, напередодні стало відомо, що на саміті буде публічно піднято питання про майбутнє Юлії Тимошенко та перспективи її участі у виборах до Верховної Ради в 2012 р.
27 вересня у Верховній Раді зареєстрований законопроект №9221 Президента Віктора Януковича, який передбачає декриміналізацію ряду статей КК у господарській сфері. Даний документ не передбачає декриміналізацію статті, за якою обвинувачується Тимошенко. Але, за даними тижневика «Дзеркало тижня. Україна », опозицією підготовлені три законопроекти, які передбачають декриміналізацію ст. 365 КК.
За даними газети, юристи в Адміністрації Президента найбільш уважно вивчають ініціативу лідера фракції БЮТБ в ВР Івана Кириленка та Володимира Мойсика (НУ-НС). Депутати пропонують не вилучати ст. 365 КК, але внести корективи в ст. 364 в частині визначення «посадові особи». «Згідно закону «Про Кабінет міністрів», члени уряду є не держслужбовцями, а політичними діячами. І за свої діяння, за логікою, повинні нести не кримінальну, а політичну відповідальність. Якщо, зрозуміло, не здійснили очевидного кримінального злочину. На думку авторів цього (ймовірно, самого перспективного проекту) КК і закон про Кабмін необхідно привести у відповідність, позбавивши політичних діячів від загрози кримінального переслідування за політичні діяння», - пише «Дзеркало тижня. Україна».
Кримінальну справу за ст. 365 КК України проти колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко порушено 15 грудня 2010 р. 5 серпня ц.р. колишній прем'єр-міністр була взята під арешт і поміщена в ту ж камеру Лук'янівського СІЗО № 242, де вона просиділа з 13 лютого по 27 березня 2001 р. і вийшла за рішенням голови Печерського райсуду Миколи Замковенка. Тоді Юлії Тимошенко та її чоловіку Олександру та компанії «Єдині енергетичні системи України» Генеральна прокуратура інкримінувала дачу хабарів екс-прем'єру Павлу Лазаренку на загальну суму 86 млн 880 тис. дол., а також ухилення від податків в особливо великих розмірах, контрабанду російського природного газу, приховування валютної виручки, фальсифікацію і організацію фальсифікації документів. Ці кримінальні справи припинені 30 квітня 2002 р. рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області. Дане рішення суду підтримано апеляційною інстанцією і колегією суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного суду.