Новий президент Світового банку (СБ) Джим Єн Кім сьогодні, 1 липня, взявся до виконання своїх обов'язків.
Новий президент Світового банку (СБ) Джим Єн Кім сьогодні, 1 липня, взявся до виконання своїх обов'язків.
Як повідомляє "Синьхуа", в підпорядкуванні американця південнокорейського походження опинилося більше 10 тис. співробітників організації. Незважаючи на те, що Джим Єн Кім ще офіційно не виклав суть політики, яку він планує проводити, спостерігачі, проаналізувавши позицію, обрану ним у боротьби за пост очільника СБ, і реформи, що проводяться в цій міжнародній фінансовій організації в останні роки, дійшли висновку, що 12-й президент СБ під час 5-річного терміну своїх повноважень буде продовжувати або навіть посилювати реформи як мінімум в трьох галузях для підвищення ефективності та розширення репрезентативності організації, зазначили експерти "Сіньхуа".
"По-перше, СБ необхідно просувати процес реформування своєї власної системи управління для адаптації до структурних змін, що відбуваються наразі в міжнародній політиці і економіці. Будучи опорою Бреттон-Вудської системи, яка сформувалася після Другої світової війни, СБ потрібно вчасно міняти ставлення до світу, який зазнає змін. По-друге, СБ слід прислухатися до країн, що входять в цю організацію, і надалі розширювати їхнє право голосу ... По-третє, СБ необхідно зміцнити свої здібності здійснювати координацію в глобальному масштабі і ефективно протистояти кризам", - ідеться в повідомленні "Сіньхуа".
Раніше Джим Єн Кім неодноразово заявляв про свій намір спільно зі старими і новими партнерами ефективно задовольняти потреби всіх країн-членів СБ і просувати сталий розвиток світової економіки.
Нагадаємо, Джим Єн Кім був обраний новим президентом ВБ 17 квітня 2012 р. Крім нього, на пост голови Світового банку претендувала міністр фінансів Нігерії Нгозі Оконджо-Івеала.
Американець південнокорейського походження Джим Єн Кім раніше займав посаду президента Дартмутського коледжу, він є експертом у галузі охорони здоров'я.
Попередній президент СБ Роберт Зеллік пішов у відставку 30 червня 2012 р. після закінчення п'ятирічного терміну його повноважень. Його попередник Пол Вулфовіц подав у відставку після скандалу, пов'язаного з незаконним просуванням по службі своєї коханки.
За час головування Зелліка організація надала рекордну фінансову допомогу країнам, що розвиваються, завбільшки 247 млрд дол. Крім того, банк провів перше загальне збільшення капіталу за 20 років.
У грудні минулого року повідомлялося, що СБ оновить стратегію партнерства з Україною, яка тепер буде спрямована на поліпшення і поглиблення економічних структурних реформ.
Зазначимо, що головами СБ з дня його заснування завжди обиралися представники США, які в той же час за негласної домовленості з європейськими країнами ніколи не претендували на головний пост в МВФ.
СБ є одним із джерел фінансової і технічної допомоги, що надається країнам, які розвиваються. СБ складається з двох організацій розвитку, що належать 187 країнам - членам МБРР і МАР. Мета МБРР - скорочення масштабів бідності в країнах з середнім рівнем доходу і в кредитоспроможних країнах з низьким рівнем доходу, тоді як увага МАР зосереджена на найбідніших країнах світу. Штаб-квартира заснованого в 1944 р. СБ розташована у Вашингтоні (США).